بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در آلمان

ممکن است قبلا شنیده باشید که می توانید در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنید زیرا بسیاری از برنامه های ارائه شده در دانشگاه های دولتی بدون شهریه هستند. با این حال، این سوال که چگونه هزینه تحصیل و زندگی خود را در آلمان تامین کنید همچنان مهم است – و ما متوجه می‌شویم که اغلب برای دانشجویان بین ‌المللی دریافت یک دید کلی از گزینه‌ های متعددی که برای دریافت کمک هزینه تحصیلی برای آلمان وجود دارد دشوار است.

بسیاری از دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در آلمان هستند، زمانی که صحبت از تامین مالی تحصیلاتشان می شود، فقط به DAAD فکر می کنند. در حالی که آن ها در واقع یک سازمان کلیدی هستند که باید در هنگام جستجوی بورسیه تحصیلی به خاطر بسپارند، دانشجویان بین المللی باید بدانند که بسیاری از گزینه های مالی دیگر برای آن ها وجود دارد.

 

 

هدف ما ارائه اولین نمای کلی از کمک های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی است.

DAAD یک نهاد خصوصی است که توسط دولت فدرال تأمین مالی می شود و دارای بسیاری از بورسیه ها و کمک های مالی مختلف برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل در آلمان هستند. این مرکز انجمنی از دانشگاه ها و نمایندگان دانشجویان آلمان است که از بین المللی شدن چشم انداز آموزش عالی آلمان حمایت می کند. این سازمان از نظر سیاسی و ایدئولوژیک بی طرف است.

DAAD اولین آدرسی است که هنگام جستجوی بودجه برای تحصیل خود در آلمان باید به آن مراجعه کنید. گزینه های بودجه برای سطوح مختلف تحصیل و تجربه وجود دارد – چه به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری باشید. به عنوان یک قاعده کلی، پیدا کردن بودجه برای مدرک لیسانس شما سخت ترین کار خواهد بود. علاوه بر این، بسته به رشته تحصیلی شما مانند نوازندگان و هنرمندان، به عنوان نمونه یا بسته به ملیت شما، بورسیه های تحصیلی مختلفی وجود دارد.

۱۳ بنیاد حمایت مالی (Begabtenförderungswerke)

در آلمان سیزده سازمان وجود دارد که برای “تبلیغ استعدادهای جوان” یا Begabtenförderungswerke در آلمانی حمایت مالی می کنند. هر یک از این سیزده سازمان از جوانان با استعدادی که تعهد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و یا اجتماعی نشان می دهند، حمایت می کند.

هر سازمان مربوطه وابستگی خاص خود را در موضوعات مختلف دارد که طیفی از موضوعات فلسفی، سیاسی، فرقه ‌ای یا تجارت محور را شامل می ‌شود. آن ‌ها به دنبال حمایت از افرادی هستند که می ‌توانند با ارزش‌ هایی که سازمان از آن‌ ها حمایت می ‌کند شناسایی کنند.

 

 

متقاضیان موفق نه تنها باید نمرات خوبی ارائه دهند، بلکه باید تعهد اجتماعی را در قالب تجربیات داوطلبانه، استعدادهای خاص یا تجربیات ارائه دهند.

علیرغم تفاوت ‌هایشان، این سیزده سازمان سرمایه‌ گذاری تحت همان چارچوب ‌های قانونی ارائه شده توسط وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان (BMBF) فعالیت می ‌کنند و همچنین عمدتاً از طریق ابزار عمومی اختصاص داده شده توسط BMBF تأمین مالی می ‌شوند. به طور کلی، تقریباً ۲۲۶ میلیون یورو سالانه برای برنامه های تأمین مالی سیزده سازمان وجود دارد که برای تأمین مالی بیش از ۳۳۵۰۰ بورس تحصیلی استفاده می شود.

به دلیل چارچوب قانونی ارائه شده توسط مقامات آلمانی، این ۱۳ سازمان شباهت های خاصی دارند:

طرح های بورسیه مشابه هستند و اغلب شامل بودجه برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و همچنین بودجه تحصیلات دکتری می شود.

بورسیه های تحصیلی برای داوطلبان دکتری اغلب برای افراد از همه ملیت ها در دسترس است. سطوح لیسانس و فوق لیسانس تا حدی به شهروندان اتحادیه اروپا یا مقیم دائم آلمان محدود می شود.

کمک هزینه های مالی برای سطوح لیسانس و کارشناسی ارشد بسته به نیاز مالی دارنده بورس تحصیلی (تا ۱۰۴۴ یورو) اختصاص می یابد.

برخی از جنبه هایی که باید برای دانشجویان بین المللی، به ویژه آن هایی که تابعیت اتحادیه اروپا را ندارند، در نظر گرفت، این است که برخی از بنیادها به طور خاص برای شما بورس تحصیلی ارائه می دهند! این بورسیه ها شامل کمک هزینه ماهانه بالاتر (۸۵۰ یورو در سطح کارشناسی ارشد) است که با مقدار پولی که برای درخواست ویزا نیاز دارید مطابقت دارد.

علاوه بر این، برای درخواست برای این بورسیه ها، تقریباً در همه موارد، مهارت های آلمانی از سطح B2-C1 مورد نیاز است. یکی از دلایل این امر این است که ۱۳ سازمان سرمایه گذاری نه تنها کمک های مالی ارائه می دهند، بلکه کارگاه ها و فضاهای آموزشی و بحث ایده پردازی را معمولاً به زبان آلمانی ارائه می دهند. این برای ایجاد شبکه و گسترش افق خود در خارج از مطالعات بسیار عالی است.

اگر به دنبال درخواست برای یکی از این سازمان ها هستید، باید به فرآیندها و مهلت های درخواست توجه زیادی داشته باشید. برای بسیاری از سازمان‌ ها، شما باید در آلمان باشید تا در فرآیند انتخاب شرکت کنید و ممکن است فقط پس از شروع برنامه تحصیلی به شما اطلاع داده شود که آیا می ‌توانید بودجه خود را تامین کنید یا خیر. بنابراین، ممکن است برای تامین مالی مطالعات خود در دوره قبل از در دسترس قرار گرفتن بودجه در اختیار شما و همچنین اگر برای حمایت مالی انتخاب نشوید، به یک برنامه پشتیبان نیاز داشته باشید.

 

 

در بخش زیر سیزده سازمان تامین مالی و وابستگی آن ها را معرفی می کنیم. علاوه بر این، در پایان هر بخش، یک بورسیه تحصیلی از هر بنیاد را مشخص می ‌کنیم که بیشتر برای دانشجویان بین ‌المللی کاربرد دارد. با این حال، بسته به موقعیت شما، ارزش بررسی سایر گزینه های بورسیه سازمان ها را دارد که پیوندهایی برای آن ها ارائه کرده ایم!

 1. Studienstiftung des deutschen Volkesبزرگترین و تنها بنیاد “خنثی”
 2. Stiftung der Deutschen Wirtschaft بنیادی که نماینده طرف کارفرمایان است
 3. Hans-Böckler-Stiftung بنیادی به نمایندگی از اتحادیه های کارگری
 4. Konrad-Adenauer-Stiftung بنیادی مرتبط با اتحادیه دموکرات مسیحی
 5. Friedrich-Ebert-Stiftung بنیادی مرتبط با حزب سوسیال دموکرات
 6. Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheitبنیادی مرتبط با حزب دموکرات آزاد
 7. Hanns-Seidel-Stiftung بنیادی مرتبط با اتحادیه سوسیال مسیحی
 8. Heinrich-Böll-Stiftungبنیادی مرتبط با حزب سبز
 9. Rosa Luxemburg Stiftungبنیادی مرتبط با حزب چپ
 10. Cusanuswerk e.V. یک بنیاد مربوط به کلیسای کاتولیک
 11. Evangelisches Studienwerk e.V. Villigstبنیادی مربوط به کلیسای پروتستان
 12. Ernst Ludwig Ehrlich Studienwerkبنیادی مرتبط با یهودیت
 13. Avicenna-Studienwerkبنیادی مرتبط با اسلام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم