تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در پرتغال، شما در اوج زندگی خود هستید. پرتغال با دهکده های زیبا، تاریخ چشمگیر، و در عین حال سبک زندگی شهری مدرن، انواع تجربیات عالی را ارائه می دهد.

دانشگاه های پرتغال

از طریق فرآیند بولونیا، آموزش عالی در پرتغال با سایر کشورهای اروپایی همسو می شود و مدارک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری پرتغالی را در سراسر قاره قابل مقایسه می کند.

مانند سایر کشورها، پرتغال بین دانشگاه‌ های عمدتاً پژوهش محور و پلی تکنیک‌ های تمرین محور تمایز قائل می ‌شود. بیشتر دوره‌ ها به زبان پرتغالی تدریس می ‌شوند، اما تعداد دوره‌ هایی که به زبان انگلیسی تدریس می ‌شوند در حال افزایش است – به‌ ویژه در سطح کارشناسی ارشد.

هزینه تحصیل در پرتغال نسبتاً متوسط ​​است. دانشگاه های دولتی معمولا کمتر از ۱۵۰۰ یورو در سال برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود دریافت می کنند. برخی از دانشگاه های خصوصی ممکن است تا ۴۰۰۰ یورو در سال دریافت کنند.

 

 

بزرگترین دانشگاه پرتغال دانشگاه لیسبون (ULisboa) است که در پایتخت این کشور واقع شده است. در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد و امروزه نزدیک به ۵۰۰۰۰ دانش آموز وجود دارد. طیف گسترده ای از موضوعات را ارائه می دهد و در سطح بین المللی مورد احترام است.

رتبه دوم از نظر اندازه، دانشگاه پورتو نیز در میان دانشگاه‌ های پرتغالی بالاترین رتبه در رتبه ‌بندی جهانی قرار دارد و ۱۰ درصد از دانشجویان آن بین‌ المللی هستند. این دانشگاه که در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد، به دلیل تحقیقات علمی قوی خود شناخته شده است.

قدیمی ترین دانشگاه پرتغال به تاریخ بیش از ۷۰۰ سال نگاه می کند: دانشگاه کویمبرا در سال ۱۲۹۰ تاسیس شد و امروزه حدود ۲۲۰۰۰ دانشجو را آموزش می دهد. این دانشگاه از یکی از بزرگترین گروه های دانشجویان بین المللی در پرتغال بهره می برد.

زندگی دانشجویی در پرتغال

پرتغال علاوه بر حومه باشکوه، آب و هوای معتدل و تجربیات فرهنگی عالی، جنبه مثبت دیگری نیز برای دانشجویان بین المللی دارد. این یکی از ارزان ترین مکان های اروپا برای زندگی است که با توجه به غذاهای شگفت انگیز محلی بسیار مفید است. شهرهای اصلی بسیار بین‌ المللی هستند و دارای موسیقی و صحنه‌ های زندگی شبانه پر جنب و جوش و معاصر هستند. با آن و زیبایی طبیعی آن، همیشه می توانید چیزی برای درگیر شدن در اینجا در پرتغال پیدا کنید.

 

 

دانشگاه های پرتغال

پنج دانشگاه در پرتغال در رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS  قرار دارند که بالاترین آن ها دانشگاه پورتو است که به طور مشترک در رتبه ۳۰۱ جهان قرار دارد. سیستم آموزش عالی پرتغال با سابقه ای طولانی در دانشگاه های معتبر، در اولین ویرایش رتبه بندی قدرت سیستم آموزش عالی QS در رتبه سی و پنجمین برتر جهان قرار گرفت.

پرتغال علاوه بر دانشگاه های قوی، خانه تعدادی از پلی تکنیک های معروف نیز می باشد. تفاوت اصلی بین این دو این است که دانشگاه ها تمرکز بیشتری بر تحقیقات دانشگاهی دارند، در حالی که پلی تکنیک ها بیشتر بر آماده سازی دانشجویان برای یک مسیر شغلی خاص متمرکز هستند. برخی از رشته ها فقط در دانشگاه ها یا پلی تکنیک ها ارائه می شوند، اما همپوشانی های زیادی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، هم دانشگاه ها و هم پلی تکنیک ها مدرک هایی را در رشته های مهندسی، مدیریت و علوم انسانی ارائه می دهند.

از سال ۲۰۰۶، پرتغال فرآیند بولونیا را در سراسر دانشگاه ها و پلی تکنیک های خود پذیرفته است، یک فرآیند اصلاحی اروپایی که هدف آن ایجاد یک ساختار مشترک برای آموزش عالی در سراسر اروپا است. مطابق با این ساختار، دانشگاه های پرتغال سه سطح مدرک ارائه می کنند. این ها هستند:

سطح لیسانس، که معمولاً بین سه تا چهار سال طول می کشد تا سطح کارشناسی ارشد یا ماسترادو تکمیل شود، که یک یا دو سال طول می کشد سطح دکتری یا duotoramento، که معمولاً سه سال طول می کشد.

اکثر دوره ها – به ویژه در سطح لیسانس – به زبان پرتغالی تدریس می شوند. در سطح فارغ التحصیل، یافتن برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی رایج تر است، اما هنوز مطمئناً توانایی صحبت به زبان ملی یک دارایی است. این کشوری نیست که بتوانید در آن تکیه کنید که همه بتوانند انگلیسی صحبت کنند.

در این جا می خواهیم به توضیح درباره دو دانشگاه برتر پرتغال بیندازیم:

دانشگاه پورتو

دانشگاه پورتو که در رتبه بندی جهانی دانشگاه هایQS مشترکاً در رتبه ۳۰۱ قرار دارد، یک دانشگاه دولتی واقع در شهر پورتو است. این دانشگاه که در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد، دارای جامعه بزرگی با بیش از ۳۱۰۰۰ دانشجو، از جمله حدود ۳۲۸۰ دانشجوی بین المللی است. با گسترش اخیر فعالیت های تحقیق و توسعه، دانشگاه پورتو یک خروجی قوی از تحقیقات ایجاد کرده است. از جمله شناخته شده ترین مراکز تحقیقاتی دانشکده می توان به مؤسسه زیست شناسی مولکولی و سلولی، مؤسسه آسیب شناسی مولکولی و ایمونولوژی و مؤسسه تحقیقاتی سیستم های رایانه ای اشاره کرد.

دانشگاه لیسبون

دانشگاه لیسبون که در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۳۰۵ جهان قرار گرفت، بزرگترین دانشگاه پرتغال است که بیش از ۴۷۰۰۰ دانشجو در ۱۸ دانشکده را در خود جای داده است. این دانشگاه با ادغام دانشگاه فنی سابق لیسبون (UTL) و دانشگاه لیسبون (UL) در سال ۲۰۱۳ تشکیل شد و دانشگاه اصلی لیسبون در ابتدا در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر در ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی رتبه بندی شده است. رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع ۲۰۱۷ برای چندین رشته از جمله هنر و طراحی، مهندسی معدن و جغرافیا.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم