نحوه دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

نحوه دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

آیا می خواهید در انگلستان تحصیل کنید؟ دریابید که آیا نیاز به درخواست ویزای تحصیلی انگلستان دارید یا خیر، و روند درخواست چگونه کار می کند.

شرایط ویزای انگلستان و معیارهای کلی مهاجرت توسط ویزا و مهاجرت انگلستان مدیریت می شود که دارای یک سایت آسان برای پیمایش است تا به شما کمک کند تعیین کنید که آیا به ویزای تحصیلی انگلستان نیاز دارید یا خیر. در حالی که اتباع سوئیس و آنهایی که از کشورهای اتحادیه اروپا و EEA هستند در حال حاضر برای تحصیل در بریتانیا نیازی به ویزا ندارند، همه دانشجویان بین المللی دیگر احتمالاً به ویزا نیاز دارند.

 

 

نتیجه همه پرسی بریتانیا در مورد عضویت در اتحادیه اروپا («برگزیت») به برخی ابهامات در مورد مقررات ویزا منجر شده است، اما دولت بریتانیا اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱ هیچ تغییری در حقوق و وضعیت شهروندان اتحادیه اروپا ایجاد نخواهد شد.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

اگر در حال تحصیل در یک دوره کوتاه مدت هستید و بالای ۱۸ سال سن دارید، ممکن است واجد شرایط ویزای تحصیلی کوتاه مدت باشید. این برای اکثر دوره های کوتاه مدت تا شش ماه اعتبار دارد و برای دوره های زبان انگلیسی تا ۱۱ ماه قابل تمدید است.

اگر در حال مطالعه دوره طولانی تری هستید، باید مطمئن شوید که موسسه انتخابی شما دارای مجوز حامی دانشجویی است. شما می توانید برای ویزای دانش آموزی کودک (اگر ۴ تا ۱۷ ساله هستید و می خواهید در یک مدرسه مستقل در انگلستان تحصیل کنید) یا ویزای دانشجویی عمومی برای افراد ۱۶ سال به بالا درخواست دهید.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

ارائه دهنده دوره شما ممکن است مایل به کمک به شما برای درخواست ویزای دانشجویی انگلستان باشد، پس از اینکه در یک دوره به شما پیشنهاد شد. بپرسید که آیا این مورد است. شما می توانید حداکثر سه ماه قبل از تاریخ شروع دوره خود برای ویزا اقدام کنید. میانگین زمان پردازش ویزا برای کشور خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که زمان زیادی را در اختیار دارید.

 

 

ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس یک سیستم امتیازی اعطا می شود. برای برآورده کردن تمام شرایط ویزای تحصیلی انگلستان، باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • جزئیات پاسپورت شما
 • یک عکس اخیر
 • یک پیشنهاد بدون قید و شرط از یک مکان در یک دوره ارائه شده توسط یک حامی دارای مجوز، که با فرم “تأیید پذیرش برای مطالعات” (CAS) از ارائه دهنده دوره شما (به ارزش ۳۰ امتیاز) اثبات شده است.
 • اثبات مهارت های زبان انگلیسی کافی که با گذراندن یکی از آزمون های امن زبان انگلیسی (SELT) اثبات می شود. اگر اهل یک کشور انگلیسی زبان مانند ایالات متحده هستید یا مدرک تحصیلی معادل مدرک انگلستان را در یک کشور انگلیسی زبان تکمیل کرده اید، نیازی به ارائه آن ندارید.
 • اثبات حمایت مالی در طول اقامت خود در بریتانیا (به ارزش ۱۰ امتیاز)
 • اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس هستید و در حال مطالعه یک موضوع حساس هستید، ممکن است به گواهی ATAS نیز نیاز داشته باشید.
 • اثبات حمایت مالی می‌تواند به صورت صورت‌حساب بانکی یا نامه‌ای از حامی مالی شما باشد که نشان می‌دهد می‌توانید هزینه‌های تحصیل، مسکن و هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید. شما باید ثابت کنید که در صورت تحصیل در بریتانیا در خارج از لندن، ۱۰۱۵ پوند (~ ۱۳۰۰ دلار آمریکا) در ماه برای هزینه های زندگی و در صورت تحصیل در لندن، ۱۲۶۵ پوند (~ ۱۶۰۰ دلار آمریکا) برای هزینه های زندگی در ماه دارید.
 • همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدارکی را ارائه دهید که مدارک تحصیلی خود را نشان می دهد و در یک مصاحبه یا آزمون بیومتریک شرکت کنید که شامل اسکن دیجیتالی اثر انگشت شما می شود. بسته به کشور مبدا، ممکن است از شما خواسته شود که واکسن های پزشکی خاصی انجام دهید یا آزمایش سل انجام دهید.
 • اگر ۱۶ یا ۱۷ سال دارید و برای ویزای دانشجویی Tier 4 )عمومی) درخواست می کنید، باید رضایت کتبی والدین / سرپرستان خود را داشته باشید که می توانید مستقل زندگی کنید و سفر کنید.
 • شما باید به صورت آنلاین برای ویزای دانشجویی عمومی اقدام کنید و مطمئن شوید که راهنمای کامل را خوانده اید. حداکثر سه ماه قبل از شروع دوره می توانید درخواست دهید.
 • هزینه ویزای تحصیلی انگلستان
 • هزینه فعلی برای ویزای دانشجویی ۳۶۳ پوند (۴۱۸ دلار آمریکا) در صورت درخواست خارج از بریتانیا یا ۴۹۰ پوند (۵۶۴ دلار آمریکا) است. همچنین برای دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS) در طول اقامت خود باید سالیانه هزینه اضافی پرداخت کنید. این هزینه اضافی ۴۷۰ پوند (۵۴۰ دلار آمریکا) است.

 

 

استفاده از ویزای تحصیلی انگلستان

هنگامی که وارد بریتانیا می شوید، یک افسر آژانس مرزی بریتانیا مهری را روی پاسپورت شما می گذارد که مدت اقامت شما در بریتانیا را نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر دوره شما ۱۲ ماه یا بیشتر است، می توانید تمام مدت دوره را بعلاوه چهار ماه دیگر بمانید. شما نمی توانید اقامت خود را بیش از این مدت تمدید کنید.

قبل از رسیدن، باید مطمئن شوید که به طور کامل واکسینه شده اید، به یاد داشته باشید که سوابق واکسیناسیون خود را در چمدان دستی خود بسته بندی کنید، در صورتی که از شما خواسته شود افسر آژانس مرزی را در بندر ورودی خود در بریتانیا نشان دهید. همچنین باید مدارک مربوط به تحصیلات خود ) از جمله تاییدیه پذیرش تحصیلی یا شماره CAS)، مدرک مالی و مدرک اقامت خود را همراه داشته باشید.

کار در حین تحصیل در انگلستان

تمامی دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می توانند در حین تحصیل در بریتانیا کار کنند. دانشجویان مؤسسات آموزش عالی با بودجه دولتی با ویزای دانشجویی می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در تعطیلات کریسمس و عید پاک کار کنند (مگر اینکه ۱۶ یا ۱۷ سال سن داشته باشید، در این صورت حداکثر ۱۰ ساعت در هفته است. در طول مدت ترم).

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم