پذیرش مهاجران از طریق برنامه های استانی کانادا

برنامه استانی کانادا به منظور پذیرش افرادی است که, از تخصص,  تحصیلات و تجربه کاری قابل قبول برای کمک به پیشرفت و رشد اقتصاد یک استان یا مناطق خاص باشند, و ضمن اینکه می خواهند در آن استان سکونت گزینند و یا قصد دارند اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند.

دولت فدرال کانادا هر ساله ظرفیت داوطلبان برنامه های استانی کانادا را افزایش می دهد. این برنامه ها سریعترین مسیر رشد مهاجرت اقتصادی در کانادا است.  هر استان، به استثنای استان کبک،  چندین طرح برنامه های استانی کانادا را اجرا و مدیریت می کند. این طرح ها توسط استانها برای دستیابی به اهداف منحصر به فرد مهاجرتی آنها طراحی شده است ، بنابراین معیارهای واجد شرایط بودن و روشهای درخواست متفاوت است. با این حال ، برنامه استانی کانادا یک پیشنهاد مناسب برای افرادی است که قصد دارند سریعا اقامت کانادا را کسب کنند.

هر استان و منطقه برنامه های مهاجرتی ویژه ای را به منظور جذب مهاجران که مطابق با اهداف تعیین شده باشد در نظر گرفته است, ضمن اینکه الزامات و شرایط  ویژه ای هم لحاظ شده است, به طور مثال استان های داوطلب و مناطق منتخب ممکن است درنظر داشته باشند که دانشجویان, بازرگانان و یا کارگران متبحر را هدف قرار دهند.

استان های داوطلب مهاجرت استانی به کانادا

هر یک از سیزده ایالت و مناطق خاص کانادا برنامه مهاجرت استانی کانادایی خاص خود را با چندین طرح اجرا می کند. در مجموع ، بیش از ۸۰ برنامه متعدد نامزد استانی وجود دارد.

استان های داوطلب مهاجرت استانی به کانادا

کلیه تصمیمات مربوط به اقامت دائم کانادا باید در سطح ملی توسط دولت فدرال تأیید شود ، بنابراین ایالت های کانادا نمی توانند به تنهایی وضعیت اقامت دائم را تأیید کنند. به همین دلیل برنامه های استانی کانادا به عنوان برنامه های “نامزد” در نظر گرفته می شوند. الزامات وشرایط برنامه و روشهای درخواست در استانها بسیار متفاوت است ، بنابراین افراد متقاضی باید برای ارزیابی صلاحیت خود با هر یک از استانها مشورت کنند.

یک متقاضی واجد شرایط  برنامه های استانی کانادا توسط استان منتخب معرفی می شود تا درخواست اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه دهد. این بدان معناست که تأمین کاندیدای استانی همیشه مرحله اول یک فرایند دو بخشی است. ابتدا یک مهاجر علاقه مند و واجد شرایط در سطح استان تأیید می شود و سپس باید در مرحله بعدی توسط دولت فدرال تایید شوند.

شایستگی و صلاحیت های مدنظر

برای ارسال درخواست مهاجرت به برنامه های استانی کانادا باید افراد متقاضی واجد یکسری شرایط باشند. احراز حداقل شرایط برنامه های استانی کانادا یا مناطق خاص تا بعنوان کاندید به اداره مهاجرت کانادا معرفی شوید. اگر شرایط مدنظر مهاجرت استانی کانادا را ندارید بهتر است ارسال درخواست خود را به زمانی دیگر موکول کنید و بعد اقدام کنید. ایالت های که در طرح مهاجرت استانی به کانادا معرفی شده اند در ذیل به آنها اشاره شده است:

مزیت رویکرد مهاجرت استانی کانادا

نحوه ارسال درخواست شما بستگی به این دارد که شما از میان برنامه های استانی کانادا کدام استان را برای سکونت و در نهایت اقامت کانادا انتخاب کرده اید. مزیت روش برنامه استانی کانادا در مقایسه با سیستم اکپرس اینتری در این نکته است که در روش مهاجرت استانی به کانادا افراد متقاضی شخصا درخواست مهاجرت خود را از طریق سیستم مکاتبه کاغذی ارسال وپیگیری می کنند.

 در سیستم اکپرس اینتری مهاجران درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می کنند و استان های داوطلب پس از بررسی و مشاهده  اسامی متقاضیان در بانک اطلاعاتی, اشخاصی که امتیازات لازم را کسب کنند انتخاب می شوند و دعوت نامه برای آنها ارسال می شود; و از همه مهم تر درخواست مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری پروسه ای زمان بر است.

در رویکرد مهاجرت استانی به کانادا مهاجران باید گواهی سلامت خود را به اداره مهاجرت ارسال کنند, البته متقاضیان به هر صورتی که درخواست اقامت کانادا داشته باشند باید گواهی سلامت خود را به اداره مهاجرت باید ارائه کنند.

پروسه گردش کاغذی برنامه استانی کانادا

افراد متقاضی که از طریق برنامه مهاجرت استانی به کانادا قصد اقامت در کانادا را دارند, ضروری است که واجد شرایط لازم به منظور معرفی به استان های منتخب برنامه استانی کانادا باشند. افراد معرفی شده درخواست اقامت خود را به صورت مکاتبه کاغذی به اداره مهاجرت کانادا ارسال میکنند.

روش اقامتی برنامه استانی کانادا

فرایند درخواست اقامت از طریق مهاجرت استانی کانادا شامل دو مرحله است

هزینه های ضروری

در برنامه های استانی کانادا, مهاجران ملزم به پرداخت یکسری هزینه های ضروری هستند از جمله:

حق اقامت دائم (RPRF)

بیومتریک

هزینه های شخص ثالث

هزینه بیومتریک

دراکثر موارد ، هنگام ارائه درخواست خود ، باید هزینه بیومتریک را پرداخت کرده باشید,  در غیر این صورت ممکن است پروسه درخواست اقامت شما با تاخیر مواجه شود; هزینه بیومتریک شامل هزینه جمع آوری اثر انگشت و عکس دیجیتالی است. پس ازپرداخت هزینه بیومتریک ، نامه تایید برای شما ارسال خواهد شد . هنگام ارائه مدارک بیومتریک باید نامه تایید را ارائه دهید. ضروری است که مدرک بیومتریک خود را به صورت حضوری ارائه دهید.

هزینه های شخص ثالث

بسته به شرایط  فعلی، ممکن است لازم باشد که هزینه های شخص ثالث را پرداخت کنید. هزینه های شخص ثالت شامل:

گواهی سلامت

گواهینامه های پلیس

مدرک زبان

ارزیابی اعتبار مدارک تحصیلی

در راهنمای دستورالعمل های مهاجرت استانی به کانادا تمامی هزینه های مربوطه به تفکیک تشریح شده است.

برنامه استانی کانادا: پس ازارسال درخواست (پروسه مکاتبه کاغذی)

فرایند درخواست اقامت از طریق مهاجرت استانی کانادا شامل دو مرحله است:

ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام ایالت را برای اقامت درکانادا درنظر دارید. سیستم برنامه های استانی کانادا افراد متقاضی را براساس نیازهای مهاجرتی اشخاص و نیازهای اقتصادی وفرهنگی استان گزینش می کنند. 

بعد از ارسال درخواست به استانی که مدنظر شما است و دریافت تاییدیه از استان مربوطه,  باید برای اقامت دائم به  اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. درخواست مهاجران  براساس  قانون مهاجرت کانادا ارزیابی خواهد شد.

تایید درخواست مهاجرت

هنگام ورود به کانادا ، یک افسر آژانس خدمات مرزی کانادا از شما استقبال می کند. افسر از شما می خواهد گذرنامه و سایر مدارک هویتی شما را بررسی می کند, تا از هویت شما اطمینان حاصل کند, ضمن اینکه ضروری است مدارک بیومتریک خود را ارائه دهید.

اگردرخواست شما به سیستم مهاجرت استانی به کانادا و اقامت دائم کانادا تایید شود, اداره مهاجرت کانادا با شما از طریق ایمیل یا راه های ارتباطی دیگر تماس خواهند گرفت و اقداماتی که در مرحله بعدی باید انجام دهید را به شما اطلاع خواهند داد.

شما باید به هنگام ارائه درخواست اقامت دائم کانادا مدارکی که درذیل به آن اشاره شده است را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید:

ویزای اقامت دائم کانادا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

گذرنامه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

اثبات توانایی مالی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

وضعیت مالی خود را شفاف سازی کنید

اگر با بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار وارد کانادا شوید ، باید این موضوع را به افسر ادراه مهاجرت اطلاع دهید، در غیر اینصورت ممکن است جریمه شوید و وجوه شما نیز توقیف شود. این وجوه می تواند به صورت زیر باشد:

  • پول نقد
  • اوراق بهادار متعلق به شما (به عنوان مثال سهام ، اوراق قرضه ، بدهی ها ، اسناد خزانه)
  • پیش نویس ، چک ، چک مسافرتی یا حواله بانکی

سخن پایانی

با توجه به اینکه مهارت ها و تجربه کاری شما نیز نقش مهمی در پذیرش درخواست شما در برنامه استانی کانادا خواهد داشت ، اما توجه داشته باشید که بازار کار هر استان و منطقه در کانادا متفاوت است. با این حال اگر احساس می کنید که در پروسه ارسال تقاضای خود بعنوان نیروی کاری در برنامه استانی کانادا دچار ابهام هستید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی آباد آزاد آرام تماس حاصل فرمایید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم