تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

 

درباره مجارستان

بیشتر مجارستان دشتی حاصلخیز و خروشان است که در شرق رودخانه دانوب قرار دارد و توسط رودخانه‌ های دانوب و تیسا تخلیه می ‌شود. در منتهی الیه شمال غربی دشت مجارستان کوچک قرار دارد. از سال ۱۹۸۹، مجارستان یک جمهوری پارلمانی دموکراتیک بوده است و امروزه کشوری توسعه یافته با اقتصاد پردرآمد در نظر گرفته می شود. مجارستان یکی از ۳۰ مقصد محبوب گردشگری در جهان است که سالانه ۱۰٫۲ میلیون گردشگر را جذب می کند.

 

 

مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور بوداپست نیز بزرگترین شهر آن است. بسیاری از افراد علاقه مند به سفر فرهنگی اروپای مرکزی برای تحصیل و یادگیری در هر یک از مراکز آموزش عالی به بوداپست سفر می کنند. مجارستان با اسلواکی، اوکراین، رومانی، هم مرز است. اسلوونی، اتریش و صربستان. بیشتر مردم مجارستانی صحبت می کنند، اگرچه بسیاری از آن ها در پایتخت نیز انگلیسی صحبت می کنند.

اگرچه زمانی این کشور یک قدرت جهانی بود، اما در سال های اخیر کمتر سیاسی شده و بیشتر به یک پایگاه گردشگری تبدیل شده است. این کشور یکی از ۳۰ منطقه پربازدید در جهان است که سالانه بیش از ۱۰ میلیون نفر از آن بازدید می کنند. همچنین دومین منطقه بزرگ را دارد. دریاچه حرارتی در جهان. این کشور اقتصادی پردرآمد برای کسانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

 

آموزش عالی در مجارستان

مجارستان همیشه منطقه تحصیل کرده اروپا بوده است. زمانی میزبان یکی از اولین دانشگاه های منطقه، دانشگاه Vesprem بود که در سال ۱۲۷۶ ساخته شد. این کشور همچنین محل استقرار موسسه فناوری جهان است که در سال ۱۷۳۵ تأسیس شد. امروزه این کشور منطقه مهمی برای توسعه و آموزش عالی است. بیشتر به خاطر برنامه های آموزشی ریاضیاتش شناخته شده است. بسیاری از این برنامه ها دانشمندان برجسته ای تولید کرده اند که ۱۳ نفر از این افراد برنده جایزه نوبل شده اند.

 

 

در مجارستان، دانش‌ آموزان از سن سه سالگی شروع به تحصیل می ‌کنند و تا مدرسه حرفه ‌ای (که می ‌تواند از پایه نهم شروع شود)، مدارس آموزش حرفه ‌ای ویژه و دبیرستان عمومی ادامه می‌ دهند. از آنجا، دانشجویان می توانند به کالج و دانشگاه بروند.

کالج یک نوع برنامه آموزشی کلاسی است، زیرا اکثر دانش‌ آموزان تحصیلات حرفه ‌ای خود را در جایی که دبیرستان در کشورهای دیگر می ‌باشد، کسب می‌کنند. یک مدرسه متوسطه حرفه ای نیز پس از سال های اولیه در دسترس است.

تحصیلات تکمیلی کالج آموزش در برنامه های تخصصی ارائه می دهد. همچنین شامل تحصیلات تکمیلی و برنامه های درجه کارشناسی ارشد در زمینه های مختلف می شود. دانشگاه برای کسانی که تحصیلات مقطع دکتری، انجام کارهای تحقیقاتی، کار برای پایان نامه DLA، مدرک دکتری و سایر آموزش های تخصصی سطح بالاتر را دارند، محفوظ است. تحصیلات دانشگاهی چهار سال طول می کشد، اگرچه برخی از رشته ها ممکن است طولانی تر باشند.

برنامه های اصلی مطالعه

بسیاری از افرادی که برای یادگیری در سطح آموزش عالی به مجارستان می آیند در زمینه های زیر تحصیل می کنند:

  • هنر و علوم انسانی
  • ریاضیات و مهندسی

برنامه های علمی، از جمله برنامه های مرتبط با پژوهش

  • بازرگانی و اقتصادی
  • برنامه های MBA

برخی از بزرگترین دانشگاه های مجارستان عبارتند از:

  • دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست، واقع در بوداپست
  • مدرسه کسب و کار CEU، MBA، آموزش MBA اجرایی، همچنین در بوداپست واقع شده است
  • دانشگاه دبرسن، علوم کشاورزی و علوم پزشکی و بهداشت، واقع در دبرسن، مجارستان
  • مدرسه تجارت بین المللی بوداپست، واقع در بوداپست

هر دوره از نظر طول، هزینه و آنچه یاد خواهید گرفت بسیار متفاوت است. در بیشتر موارد، دانش آموزان دروس ترم را می گذرانند، اما برخی مدارس دوره های کوتاه تری را نیز ارائه می دهند. هزینه ها از یک دوره متوسط ​​۱۶ هفته ای تا یک برنامه تحصیلی آموزشی در خارج از کشور ممکن است حدود ۱۴۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد. باز هم، این به طور گسترده ای از یک مدرسه به مدرسه دیگر متفاوت است.

پس از اتمام دوره، این امکان وجود دارد که دانشجو بتواند در یکی از مدارس و امکانات کاری مختلف در کشور دوره کارآموزی را کسب کند. مشاغل، در دسترس بودن یا نبودن آن ها به طور قابل توجهی متفاوت است. با این حال، رقابت بالایی در این کشور وجود دارد.

اخذ ویزای دانشجویی در مجارستان

اگر مایل به سفر و تحصیل در مجارستان هستید، باید ویزای تحصیلی یا تحصیلی حرفه ای دریافت کنید. به این ویزای D5 می گویند. برای دریافت این نوع ویزا، فرد باید قول ثبت نام در دانشگاهی در مجارستان را داده باشد. این باید برای آموزش عالی یا در یک موسسه تحقیقاتی باشد. این فرآیند ممکن است چند هفته طول بکشد تا تکمیل شود.

بیمه سلامت

برای دانشجویان، داشتن بیمه درمانی یا پوشش خود در حین تحصیل در خارج از کشور ضروری است. اگر دانشجو در برنامه ای که برای ارائه این نوع پوشش به عنوان یک برنامه کامل خارج از کشور طراحی شده است، ثبت نام کند، ممکن است هزینه بیمه درمانی و نیازهای پزشکی لحاظ شود. با این حال، این کشور برای کسانی که با ویزای دانشجویی به این کشور سفر می کنند، بیمه درمانی ارائه نمی کند.

چرا تحصیل در مجارستان؟

فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که مکان ایده آل برای مطالعه برای نیازهای شما کجا باشد. با این حال، مجارستان طیف وسیعی از مزایای را ارائه می دهد. اولاً، این کشور دارای یک حوزه آموزشی متنوع، با تمرکز قوی بر روی علوم، از جمله ریاضیات و مهندسی است. افراد زیادی از این رشته آموزشی متنوع آمده اند و در زمینه های علمی به خوبی عمل کرده اند.

علاوه بر این، مجارستان کشوری متنوع و همیشه در حال تغییر است. دانشجویان خارجی از جمله کسانی که از سرتاسر جهان می آیند به خوبی می پذیرد. برای آن دسته از افرادی که مایلند در مورد فرهنگ و سبک زندگی اروپای مرکزی بیاموزند، این مکان ممکن است مکانی ایده آل برای سفر برای انجام این کار باشد. فرهنگ قوی، سبک زندگی مدرن، هزینه کم زندگی، و آموزش با کیفیت، این منطقه را به یک مقصد کلیدی تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم