مزایا و معایب تحصیل در لهستان

مزایا و معایب تحصیل در لهستان

لهستان کشوری است که درست در مرکز اروپا قرار دارد. از زمان پیوستن لهستان به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴، این کشور رشد اقتصادی فوق العاده ای را تجربه کرده است. مطمئناً جالب است بدانید که در طول بحران اقتصادی جهانی سال ۲۰۰۸، زمانی که همه شرکت ‌های ملی و بین ‌المللی جهان در آستانه ورشکستگی بودند، لهستان تنها کشوری در اروپا بود که ثبات مالی را گزارش کرد. مهم است که یک کشور با ثبات اقتصادی را برای تحصیلات عالی خود انتخاب کنید، زیرا این امر پس از فارغ التحصیلی گزینه شغلی مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. تحصیل در لهستان قطعاً ارزشی را به پروفایل شما هم از نظر آکادمیک و هم از نظر حرفه ای اضافه می کند.

 

 

با پیشینه تاریخی و میراث فرهنگی غنی، تحصیل در لهستان می تواند تجربه کامل اروپایی را به شما بدهد. طبق آمار فعلی، بیش از یک میلیون دانشجو امروزه در لهستان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد تقریباً ۵۷۰۰۰ دانشجوی بین المللی هستند. افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در لهستان نتیجه رشد سریع صنایع این کشور، افزایش کیفیت آموزش عالی و شرایط عالی زندگی است. اگر به تحصیل در خارج از کشور فکر می کنید اما در مورد کشور تصمیم ندارید، این مقاله می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند. برای آشنایی بیشتر با مزایا و معایب تحصیل در لهستان به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در لهستان

مزایای تحصیل در لهستان به شرح زیر است:

 

۱. دانشگاه های درجه یک

لهستان به خاطر تاریخ غنی آموزشی خود شناخته شده است. دانشگاه Jagiellonian که در قرن چهاردهم یعنی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۴ تاسیس شد، یکی از دانشگاه های قدیمی جهان است که هنوز هم در حال فعالیت است. این اثبات سنت آکادمیک دائماً در حال تحول لهستان است. لهستان در حال حاضر در میان کشورهای برتر جهان در زمینه آموزش عالی قرار دارد. بیش از ۴۰۰ موسسه آموزش عالی در لهستان وجود دارد. با این حال، چیزی که لهستان را به یکی از بهترین مکان ‌ها برای تحصیل تبدیل می ‌کند، سیستم آموزشی آن است که آموزش عالی را با شهریه پایین ارائه می ‌دهد. علاوه بر این، مدرک تحصیلی از لهستان در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

 

۲. شرایط زندگی عالی

یکی از مزایای تحصیل در لهستان هزینه پایین زندگی است. اجاره یک آپارتمان یک اتاقه در لهستان حدود ۳۵۰ یورو است که یکی از ارزان ترین در کشورهای اتحادیه اروپا است. هزینه یک عامل مهم برای دانشجویان بین المللی و یک عامل تعیین کننده برای کشوری است که آنها برای تحصیل در آن انتخاب می کنند. سایر هزینه هایی که بر کل هزینه های زندگی فرد تأثیر می گذارد، مانند مواد غذایی و حمل و نقل، بسیار مقرون به صرفه هستند. بر اساس یک اجماع عمومی، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در لهستان بسیار پایین است.

 

 

۳. آموزش ارزان

تعداد زیادی از دانشجویان در اروپا به دلیل کیفیت بالای تحصیل در لهستان و هزینه مناسب، تحصیل در لهستان را انتخاب می کنند. شهریه تحصیل در دانشگاه های لهستان می تواند بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو باشد. با این حال، در نهایت هزینه تحصیل برای تحصیل در لهستان به رشته ای که فرد برای ادامه تحصیل انتخاب می کند و دانشگاه آموزش عالی بستگی دارد.

 

۴. در حین یادگیری کار کنید

تحصیل در لهستان یک گزینه عالی برای کسانی است که مایل به کار در حین تحصیل هستند. عمدتاً به دلیل آموزش کم هزینه و با کیفیت بالا و گزینه های شغلی پاره وقت برای دانشجویان بین المللی. دانشجویان بین المللی با ویزای کار می توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و ۴۰ ساعت در هفته در تعطیلات اصلی یا تعطیلات تابستانی کار کنند. این به دانش آموزان اجازه می دهد تا برای هزینه های ماهانه خود مقداری پول نقد کسب کنند. علاوه بر این، زمانی که هنوز در یکی از دانشگاه های خود دانشجو هستند و ویزای دانشجویی دارند، برای کار در لهستان نیازی به مجوز کار ندارند.

 

۵. محیط دانشجویی پسند

بر اساس نظرسنجی اخیر انجام شده بر روی دانشجویان بین المللی که در لهستان تحصیل می کنند، گزارش شده است که دانشجویان بین المللی دریافتند که شهروندان لهستان از نظر فرهنگی پذیرنده و دوستانه هستند. اگرچه لهستان در حال حاضر از نظر فرهنگی یکسان است، اما مردم لهستان از نظر طبیعت بسیار مهربان و خوش برخورد هستند. جدای از این، دانشگاه‌ های لهستان اغلب برنامه‌ های آموزشی عالی برای کمک به دانش ‌آموزان سال اول دارند تا با سیستم جدید دانشگاهی سازگار شوند.

 

 

معایب تحصیل در لهستان

در زیر معایب تحصیل در لهستان ذکر شده است:

۱. آب و هوا

لهستان آب و هوای قاره ای دارد. این کشور دمای بسیار بالایی را با تابستان‌ های گرم و زمستان‌ های سردتر تجربه می ‌کند. دمای هوا در تابستان می تواند بین ۹ تا ۲۵ درجه سانتی گراد متغیر باشد، در حالی که زمستان های سرد اغلب به زیر نقطه انجماد می رسد. برای دانش ‌آموزان کشورهای گرم ‌تر ممکن است سازگاری با آب و هوای لهستان کمی دشوار باشد. با این حال، در طی یک یا دو هفته از هر فصل جدید، یادگیری لباس پوشیدن مناسب برای فصل به مبارزه با شرایط آب و هوایی شدید کمک می کند.

 

۲. مراقبت های بهداشتی عمومی

داشتن بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در طول اقامت خود در این کشور الزامی است. لهستان یکی از معدود کشورهایی است که دارای سیستم مراقبت بهداشتی رایگان است. با این حال، فقط برای شهروندان لهستانی قابل اجرا است. بنابراین، دانشجویان بین المللی موظف هستند قبل از اینکه برای تحصیل به لهستان بیایند، بیمه درمانی را در کشورهای متبوع خود ترتیب دهند. با توجه به در دسترس بودن خدمات بهداشتی رایگان با کیفیت بالا، تقاضای زیادی برای این خدمات وجود دارد. تحصیل در لهستان قطعاً ارزشی را به پروفایل شما هم از نظر آکادمیک و هم از نظر حرفه ای اضافه می کند.

 

۳. حمل و نقل

در مورد خدمات حمل و نقل عمومی در لهستان صحبت می کنیم، شبکه بزرگراه ها و جاده ها به خوبی توسعه یافته اند، اما باز هم بستگی به شهری دارد که برای زندگی در آن انتخاب می کنید. با این حال، جاده ها در شرق لهستان نیاز به بهبود قابل توجهی دارند. هنگامی که با مکانی که در آن زندگی می کنید آشنا شدید، می توانید راهی برای رفت و آمد آسان پیدا کنید.

 

۴. یادگیری زبان لهستانی ممکن است دشوار باشد

علیرغم این واقعیت که سیستم دانشگاهی در لهستان از برنامه درسی مبتنی بر انگلیسی پیروی می کند، دانستن لهستانی می تواند بسیار مفید باشد، با توجه به اینکه اکثر استخدام کنندگان شغل در لهستان ترجیح می دهند دانش آموزانی را استخدام کنند که مهارت های ضروری زبان لهستانی را دارند. علاوه بر این، یادگیری لهستانی می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، به ویژه دانش آموزانی از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا.

دوره های آنلاین قابل اعتماد زیادی وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری اصول اولیه زبان لهستانی کمک کند، duolingo یکی از معتبرترین منابع است.

 

۵. فرصت های شغلی محدود

فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی در لهستان محدود است. این دوباره به مهارت زبان لهستانی، رشته تحصیلی انتخابی و در دسترس بودن شغل بستگی دارد. با این حال، دانشجویان با مدرک لهستانی می توانند در هر کشور اتحادیه اروپا که فرصت های زیادی در دسترس است، کار کنند.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم