برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد یکی از سه استان حوزه آتلانتیک کانادا است؛ این استان از نظر مساحت کوچکترین استان کانادا اما از نظر زیبایی‌های طبیعی،تاریخی و فرهنگی یکی از بهترین استان‌ها و پرجمعیت ترین استان کانادا است.

ستون اقتصاد این جزیره کشاورزی است اما صنایع مهم دیگری مانند شیلات و صنعت گردشگری نیز نقش مهمی ایفا میکنند.

برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد

در برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد از طریق سه برنامه ورودی مختلف می‌توان برای مهاجرت اقدام کرد:

  • گروه تاثیر کار
  • گروه تاثیر کسب‌وکار
  • اکسپرس انتری

گروه تاثیر کار

این گروه برای کسانی است که تمایل به زندگی در جزیره پرنس ادوارد را دارند اما کسب‌وکار و سرمایه برای خود ندارند، آنها در صورت داشتن یکی از مهارت‌های مورد نیاز استان می‌توانند از این طریق اقدام کنند. این گروه خود از سه جریان ورودی مختلف تشکیل شده است:

گروه نیروهای کار متخصص

جریان ورودی کارفرما محور به نیروهای کار متخصص اجازه می‌دهد در صورت داشتن یک پیشنهاد استخدام تمام وقت از یکی از کسب‌وکارها در جزیره پرنس ادوارد، حداقل ۱۴ سال تحصیلات رسمی، بین ۲۱ تا ۵۵ سال سن، حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت در پنج سال گذشته و مهارت کافی در زیر یکی از زبان‌های فرانسه یا انگلیسی برای اقامت کانادا اقدام کنند. داشتن تخصص به منظور مدرک دانشگاهی برای این جریان کافی نمی‌باشد و نیاز به مهارت کافی در انجام کار است.

نیروی کار حیاتی

این گروه برای حل مشکل کمبود نیروکار در مشاغل ویژه‌ای طراحی شده است؛ این متقاضیان می‌توانند نیمه متخصص یا تخصص خاصی نداشته باشند اما برای شرکت در این جریان باید پیشنهاد شغل تمام وقت از طرفی یکی از کسب‌وکارها در جزیره پرنس ادوارد برای یکی از مشاغل مورد نیاز مثل راننده‌کامیون، نماینده خدمات مشتریان، کارگر، گارسون یا نظافت منزل داشته باشند. این گروه هم مانند گروه قبل باید ویژگی‌هایی از قبیل، حداقل ۱۴ سال تحصیلات رسمی، بین ۲۱ تا ۵۵ سال سن، حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت در پنج سال گذشته و مهارت کافی در زیر یکی از زبان‌های فرانسه یا انگلیسی داشته باشند.

فارق‌التحصیلان بین‌المللی

متقاضیانی که از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی معتبر در جزیره پرنس ادوارد فارق‌التحصیل شدند و پیشنهاد شغل تمام‌وقت در حوزه‌ای که آموزش دیده‌اند و تخصص پیدا کرده‌اند دارند، میتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

گروه تاثیر کسب‌وکار

گروه تاثیر کسب‌وکار جزیره پرنس ادوارد برای افرادی است که می‌خواهند در این استان سرمایه‌گذاری کنند و کسب‌وکار خود را در این استان مدیریت کنند. برای این گروه یک جریان ورودی وجود دارد، جریان ورودی مجوز کار، جریان ورودی مجوز کار این اجازه را به متقاضی می‌دهد تا در مدت زمان مشخص در کسب‌وکار مدنظر خود در کانادا کار کند، و تجربه کافی بدست بیاورد؛ فرد متقاضی باید یک طرح کسب‌وکار کامل را ارائه دهد و پس از اتمام زمان توافق شده متقاضی باید حداقل ۱۵۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری در تجارت مدنظر در جزیره پرنس ادوارد انجام دهد و متعهد شود که آن کسب‌وکار را به طور فعال و از درون جزیره پرنس ادوارد مدیریت خواهد کرد.

در گذشته دو جریان ورودی دیگر، جریان ورودی مالکیت صد در صد و جریان ورودی مالکیت شراکتی نیز بخشی از این برنامه بودند که از سال ۲۰۱۸ به علت تقلب در انجام آن‌ها برای گرفتن اقامت بسته شده‌اند.

جریان ورودی اکسپرس انتری

جریان ورودی اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد

جریان ورودی اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد کاندیداهایی را مد نظر قرار می‌دهد که یکی از مهارت‌های مورد نیاز استان را دارا باشند.

اکسپرس اینتری کمک می‌کند تا به پرونده متقاضی واجد شرایط سریع‌تر رسیدگی شود و مراحل مهاجرت را به کمتر از ۶ ماه می‌رساند.

سخن پایانی

در این مقاله با برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد آشنا شدیم. نگاهی به برنامه های اکسپرس انتری، گروه تاثیر کسب‌وکار و گروه تاثیر کار انداختیم و جریان‌های ورودی مربوط به هرکدام را بررسی کردیم اما باید به این موضوع اشاره کرد که هر کدام از این گروه‌ها و جریان‌ها می‌تواند طولانی و پیچیده باشد. هر کدام نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق، بررسی موقعیت و شرایط متقاضی و در نهایت گرفتن بهترین تصمیم برای آینده است. در این مراحل همراهی یک مشاور و متخصص بسیار کمک کننده است. در صورت تمایل میتوانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم