شرایط ویزای تحصیلی مجارستان و معیارهای واجد شرایط بودن

مجارستان کشوری است که در بخش مرکزی اروپا قرار دارد. این کشور در حوزه کارپات قرار دارد. مجارستان به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری در اروپا شناخته می شود. پایتخت آن بوداپست یکی از زیباترین شهرهای جهان محسوب می شود. تحصیلات با کیفیت بالا و شهریه های مقرون به صرفه توسط دانشگاه های مجارستان ارائه می شود. مجارستان هزینه های کمتری برای زندگی در میان سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهد. مجارستان یک محیط مدرن و امن را به دانش آموزان ارائه می دهد. دانشگاه‌ های مجارستان فرصت‌ هایی را در زمینه ‌های مدیریت استعداد فراهم می ‌کنند و برنامه‌ های پژوهش محور بیشتری ارائه می ‌دهند. مجارستان یک سیستم مراقبت بهداشتی و زیرساخت حمل و نقل عالی فراهم می کند.

چرا تحصیل در مجارستان؟

مجارستان دارای بسیاری از دانشگاه‌ های با رتبه‌ بندی بین ‌المللی است که آموزش با کیفیت خوب را برای همه دانشجویان تضمین می ‌کنند. زبان مانعی برای دانشجویان بین المللی نیست زیرا مجارستان تعداد زیادی برنامه به زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشگاه های مجارستان شهریه کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارائه می دهند. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های مجارستان باید بین ۱۲۰۰-۵۰۰۰ یورو در سال برای اکثر مدارک و ۱۲۰۰۰-۱۶۰۰۰ یورو در سال برای مدارک پزشکی و دندانپزشکی بپردازند.

 

 

شرایط ویزای تحصیلی مجارستان و معیارهای واجد شرایط بودن

شرایط درخواست ویزای تحصیلی مجارستان

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • گذرنامه
  • کارت شناسایی
  • ضمیمه فیش بانکی پرداخت شهریه
  • بیمه مسافرتی بین المللی دانشجو
  • اثبات تمکن مالی که دانشجو بتواند کلیه هزینه های خود را در طول مدت تحصیل در کشور مدیریت کند
  • جزئیات اسکان در کشور

مدت زمان اخذ ویزای مجارستان حدود یک ماه تا ۶۰ روز طول می کشد.

دانشجویان متعلق به هر کشور دیگری به جز اتحادیه اروپا باید برای مجوز کار نیز درخواست دهند.

دانشجویان متعلق به اتحادیه اروپا اجازه دارند بدون ویزا در مجارستان بیایند و تحصیل کنند. سند مسافرتی معتبر مورد نیاز است.

دانشجویانی که متعلق به هر مکان دیگری غیر از اتحادیه اروپا هستند و مشتاقانه منتظر ماندن در آنجا برای بیش از ۶ ماه هستند باید برای مجوز اقامت اقدام کنند.

هزینه تحصیل در مجارستان

دانشگاه های مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، شهریه مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. متوسط ​​هزینه ای که دانشجویان باید بپردازند حدود ۲۵۰۰-۳۰۰۰ یورو در سال است و برنامه های مهندسی کمی گران هستند و می توانند حدود ۵۰۰۰ یورو در سال هزینه داشته باشند.

دانشجویان همچنین باید حدود ۱۰۰-۱۵۰ یورو برای هزینه درخواست، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام بپردازند.

 

 

اگر بخواهند شهریه یکسانی را از شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا دریافت کنند، کاملاً در اختیار دانشگاه‌ های دولتی و خصوصی است.

بیشتر اوقات، دانشجویان متعلق به کشورهای اتحادیه اروپا در مقایسه با دانشجویان متعلق به هر کشور دیگری از مزایایی برخوردار می شوند.

دوره های تحصیلی در مجارستان

رشته های بسیار متنوعی در زمینه های مختلف توسط دانشگاه های مجارستان ارائه شده است. مجارستان دوره هایی را در زمینه های کشاورزی و جنگلداری، علوم کاربردی و حرفه ها، هنر، طراحی و کشاورزی، تجارت و مدیریت، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش، مهندسی و فناوری، مراقبت های بهداشتی، مطالعات پایداری و غیره ارائه می دهد.

برای تحصیل در مجارستان چقدر پول لازم است؟

برنامه های بورسیه تحصیلی زیادی در مجارستان به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. یکی از برنامه های بورسیه ارائه شده توسط مجارستان به نام Erasmus+ شناخته می شود و فرصت های بورس تحصیلی را برای دانشجویان متعلق به اتحادیه اروپا فراهم می کند. برنامه های بسیار دیگری وجود دارد که به دانشجویان بورسیه می دهد مانند Stipendium Hungaricum، بورسیه های دولتی دوجانبه و بورسیه های  EEA.

هر دانشگاه برنامه های دانشگاهی خود را دارد، دانشجویان می توانند در حین درخواست برای درخواست، برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

هزینه های دانشجویان بین المللی بر اساس محل دانشگاه انتخاب شده توسط دانشجویان متفاوت است، به عنوان مثال، هزینه های اقامت و سایر هزینه های زندگی در بوداپست و سایر شهرهای بزرگ در مقایسه با سایر شهرها بیشتر است. هزینه ماهانه برای دانشجویان بین المللی بین ۳۷۵-۷۰۰ یورو است.

 

 

چگونه بعد از تحصیل در مجارستان اقامت دائم بگیریم؟

پس از اتمام تحصیل، دانشجو می تواند با درخواست اجازه اقامت بر اساس کار در مجارستان بماند. کار می تواند از هر زمینه دیگری نیز باشد. اما اگر دانشجو پس از اتمام تحصیل نتواند شغلی پیدا کند، می تواند برای تمدید مجوز اقامت خود برای جستجوی کار در مجارستان اقدام کند.

دانشجویان قبل از درخواست اقامت دائم باید حداقل سه سال را در مجارستان بگذرانند. اگر دانشجو دو سال تحصیل در مجارستان را گذرانده باشد، باید یک سال دیگر را در مجارستان بگذراند تا واجد شرایط اقامت دائم باشد.

کار و تحصیل در مجارستان

دانشجویان مجاز به کار پاره وقت برای تامین هزینه های خود در کشور هستند. ساعات و شرایط کاری انعطاف پذیر برای دانشجویانی که به کار پاره وقت انتخاب می کنند در نظر گرفته شده است. دانشجویان مجاز به کار حداکثر ۲۴ ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی خود هستند.

دانشجویان بین المللی قبل از درخواست برای کار باید برای مجوز کار اقدام کنند. دانشجویان متعلق به اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هیچ محدودیتی در مورد ساعات کاری ندارند. آن ها نیازی به درخواست مجوز کار در مجارستان ندارند. آن ها فقط ملزم به دریافت کارت ثبت نام هستند.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم