تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

شما باید یک دانشجوی بین المللی در ایتالیا باشید زیرا ایتالیا به زبان های زیادی صحبت می کند: فراتر از تخصص مشهور در زبان معماری، هنر، طراحی و مد، ایتالیا به زبان تحقیقات و علم بسیار مسلط است.

از زمانی که اولین دانشگاه مدرن اروپا در بولونیا در سال ۱۰۸۸ تأسیس شد، ایتالیا به لطف دانشمندان خارق العاده ای مانند لئوناردو داوینچی و گالیله گالیله، پدران روش علمی، تخصص گسترده ای در علوم کاربردی ایجاد کرد. بعدها، زمانی که دنیای مدرن در حال یادگیری زبان صنعتی شدن بود، گوگلیلمو مارکونی ریشه‌ هایی را برای ارتباطات بی‌ سیم تنظیم کرد. امروز، در حالی که تمام دنیا به زبان دیجیتال صحبت می کنند، ایتالیا اولین کامپیوتر رومیزی تجاری را به نام P101 توسعه داد و اندکی پس از آن فیزیکدان ایتالیایی فدریکو فاگین اولین ریزپردازنده تجاری را اختراع کرد.

ایتالیا به لطف شخصیت ‌های خارق‌العاده ‌ای مانند فابیولا جیانوتی که پروژه کشف بوزون هیگز را رهبری کرد و همچنین در زبان علم اعصاب، از طریق کشف نورون ‌های آینه ‌ای توسط فیزیولوژیست عصبی برجسته جاکومو ریزولاتی.

 

چنین دستاوردهای باورنکردنی حاصل یک سیستم آموزشی استثنایی مبتنی بر مفاهیم مستحکم، روش علمی دقیق و رویکرد خلاقانه است که در کنار هم تفکر انتقادی، انعطاف پذیری و توانایی حل مسائل پیچیده را پرورش می دهند. روش ماریا مونته سوری و رویکرد کودکان رجیو نشانه‌ های روش آموزش کودک محور هستند که در ۲۰۰۰۰ مدرسه در سراسر جهان اجرا شده‌ اند.

همه چیز در زیر مجموعه دانشگاه های ایتالیایی شروع شد که همیشه با اشتیاق آن به تحقیق و نوآوری هدایت می شدند. ایتالیا با افتخار دارای بالاترین نرخ انتشارات دانشگاهی در مجلات تحقیقاتی برتر در اروپا با تمرکز بر زیست شناسی، علوم طبیعی، فیزیک، داروسازی، پزشکی، ریاضیات و علوم کامپیوتر است. از محققان و اساتید ایتالیایی بسیار قدردانی می شود و در مشهورترین دانشگاه های بین المللی استخدام می شوند.

ایتالیا با ۶۱ دانشگاه دولتی پر جنب و جوش، ۳۰ دانشگاه خصوصی و ۱۱ سازمان تحقیقاتی دولتی، برنامه های دانشگاهی پیشگامانه، AFAM (مراکز آموزش عالی هنری) و ۳۳۹ دوره آموزشی که به زبان انگلیسی برگزار می شود، بیشتر از ایتالیایی به شما آموزش می دهد.

در ایتالیا تحصیل کنید و به زبان های زیادی صحبت خواهید کرد!

گنجینه ‌های تاریخی و غذاهای باشکوه ایتالیا همچنان بازدیدکنندگان را مانند قرن‌ ها به خود جلب می‌ کند. از دولومیت های پوشیده از برف در شمال تا فرهنگ گرم دریای مدیترانه در جنوب، مناطق ایتالیا متنوع و هیجان انگیز هستند. برای دانشجویان بین المللی که به دنبال آموزش در سطح جهانی اما مقرون به صرفه هستند، با طیف گسترده ای از فعالیت های اجتماعی و اوقات فراغت، کشورهای کمی به اندازه ایتالیا انتخاب هیجان انگیزی هستند.

اهمیت فرهنگی این کشور به دوران باستان باز می گردد و گذشته در هر گوشه خیابان به دانشجوی تاریخ و باستان شناسی خوش آمد می گوید. برای بسیاری، رم همچنان شهر ابدی است، مرکز امپراتوری که – حدود ۲۰۰۰ سال پیش – از بریتانیای بارانی تا بیابان های سوریه امتداد داشت. در اوج خود مصر، بخش اعظم شمال آفریقا و تقریباً تمام قاره اروپا را نیز در بر می گرفت.

 

 

بناهای تاریخی روم باستان ایتالیا، هر چند با شکوه هستند، تنها بخشی از داستان را بیان می کنند. رنسانس قرن ۱۴ تا ۱۷ در ایتالیا به عنوانRinascimento)) سرچشمه گرفت و جرقه نوآوری و انقلاب در هنر، معماری، فلسفه، دین و علوم در سراسر اروپا زد. فعالیت فکری و خلاقیت شکوفا شد و گوهرهای اندیشه باستان و قرون وسطی را به دنیای مدرن حمل کرد.

تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا

شاید تعجب آور نباشد که بسیاری از دانشجویان بین المللی در ایتالیا بلافاصله احساس می کنند که در خانه خود هستند. دانشگاه بولونیا از سال ۱۰۸۸ پذیرای دانشجویان بوده است – این دانشگاه قدیمی ‌ترین دانشگاه در جهان است و تأسیس آن یکی از نام‌ه ای مستعار خود را به این شهر داده است، : la dotta دانش‌مند”. بولونیا همچنان در لبه پیشرو نوآوری دانشگاهی در قرن بیست و یکم باقی مانده است. فرآیند بولونیا در این شهر آغاز شد و مجموعه ای از استانداردها را برای تعالی در آموزش عالی در سراسر منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) ایجاد کرده است.

دانشگاه های ایتالیا به میراث و رتبه خود افتخار می کنند. دانشگاه رم تور ورگاتا بیش از دوازده دوره بین المللی را ارائه می دهد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. تور ورگاتا که تنها در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ های جوان در اروپا رتبه ‌بندی شد و به دلیل رضایت بالای دانشجویان و نرخ اشتغال فارغ‌ التحصیلانش بسیار بالاتر از متوسط ​​شناخته شده است.

ایتالیا همچنین خانه برخی از بهترین مدارس تجاری در اروپا است، از جمله SDA Bocconi در میلان، پایتخت مالی این کشور. برنامه های MBA آن اغلب در رتبه بندی های جهانی و اروپایی قرار دارند و بسیاری از رهبران برتر تجاری در میان فارغ التحصیلان آن هستند.

این دانشگاه‌ ها و بسیاری دیگر از دانشگاه‌ ها در ایتالیا تلاش ‌های خود را برای سرعت بخشیدن به بین ‌المللی شدن خود و ارائه برنامه‌ های مدرک به طور خاص برای دانشجویان بین‌المللی افزایش می‌ دهند. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد و هر سال، گزینه های بیشتری برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی وجود دارد.

 

 

زندگی دانشجویی در ایتالیا

ایتالیایی ها به مردمی خوش برخورد و باز شناخته می شوند. شما به سرعت دوستان محلی پیدا خواهید کرد و آن ها به شما خواهند آموخت که غذا خوردن در بیرون از خانه و لذت بردن از غذاهای سالم و باکیفیت برای هر ایتالیایی ضروری است.

اگرچه شما تنها با تعداد انگشت شماری از کلمات و عبارات ایتالیایی را می دانید، بهتر است بدانید انگلیسی به طور گسترده ای خارج از دانشگاه ها صحبت نمی شود و قطعاً از گذراندن برخی از درس های ایتالیایی قبل و در طول اقامت خود سود خواهید برد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که تصمیم بگیرید پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانید و کار کنید.

فعالیت‌ های فرهنگی شامل همه چیز از جشنواره‌ های محلی سنتی گرفته تا رویدادهای ورزشی بین ‌المللی است. زندگی شبانه ایتالیایی به خصوص در شهرها همیشه پر جنب و جوش است. در تابستان، اکثر مردم به سمت دریا یا حومه شهر می روند. برای کیفیت زندگی، ایتالیای فراموش نشدنی و جذاب برای هر دانش آموزی ارزش دارد.

دانشگاه های ایتالیا

 • Ca’ Foscari
 • دانشگاه ونیز
 • مدرسه کسب و کار ESCP
 • پردیس جهانی حقوق بشر
 • دانشگاه LUISS
 • Politecnico di Milano
 • پلی تکنیک تورینو
 • مدرسه مطالعات پیشرفته سنت آنا
 • دانشگاه ساپینزا رم
 • دانشکده مدیریت SDA Bocconi
 • Università Iuav di Venezia
 • دانشگاه IULM
 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه فلورانس
 • دانشگاه میلان
 • دانشگاه ناپل فدریکو دوم
 • دانشگاه پادوآ
 • دانشگاه پاویا
 • دانشگاه پیزا
 • دانشگاه رم تور ورگاتا
 • دانشگاه ترنتو
 • دانشگاه تورین
 • دانشگاه ورونا

هزینه زندگی و شهریه در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی مقرون به صرفه در اروپا است. در حالی که هزینه اقامت و زندگی در شهرهای بزرگ مانند رم یا میلان می تواند بالا باشد، شهرهای کوچکتر بسیار ارزان تر هستند. دانشگاه های بزرگتر معمولاً برای یافتن خوابگاه پشتیبانی می کنند. با خوش شانسی ممکن است جایی در یک خانه دانشجویی ارزان پیدا کنید.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، دانشگاه های دولتی ایتالیا نیز نسبتاً ارزان هستند. به طور متوسط، دانشگاه های دولتی ایتالیا حدود ۱۰۰۰ یورو در سال دریافت می کنند. دانشگاه های معتبر با رتبه برتر ممکن است هزینه بیشتری دریافت کنند. یک مورد خاص، دانشگاه رم تور ورگاتا است، که در آن هزینه های تحصیل با وضعیت مالی خانواده شما مرتبط است: بر اساس درآمد، از حداقل حدود ۱۵۰ یورو تا حداکثر حدود ۵۰۰۰ یورو در سال هزینه دریافت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم