مزایا و معایب تحصیل در پرتقال

آیا تا به حال در یک روز آفتابی در خیابان های لیسبون پرسه زده اید یا در کنار رودخانه دورو در پورتو قدم زده اید؟ چون دارم و عاشق کشور شدم. هر شهری فضای جادویی خود را دارد، زبان زیبا است و مردم دوستانه هستند. چیزهای زیادی برای دیدن و یادگیری در مورد پرتغال وجود دارد.

مزایای تحصیل در پرتغال

زبان پرتغالی

پرتغالی یکی از بومی ترین زبان های دنیاست. این زبان در واقع زبان رسمی پرتغال، برزیل، کیپ ورد، گینه بیسائو، موزامبیک، آنگولا و سائوتومه و پرنسیپ است. پرتغالی همچنین در تیمور شرقی، گینه استوایی، ماکائو و در چند قلمرو در قاره آسیا صحبت می شود. این دومین زبان پرگویش در آمریکای لاتین و یکی از ۱۰ زبان پرگویش در آفریقا است. این یکی از زبان های رومی است، در میان اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، رومانیایی و غیره.

 

 

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در پرتغال کمتر از میانگین اروپا است، که برای آن دسته از دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند اما توانایی پرداخت هزینه های زیادی را ندارند، نقطه فروش مهمی است. فقط برای ذکر برخی تفاوت ها، یک وعده غذایی در غذاخوری دانشگاه می تواند کمتر از ۲ یورو باشد، در عین حال، همان وعده غذایی در ایتالیا به راحتی می تواند به ۵ یورو برسد. در شهرهای دانشجویی کوچک تر، مانند کویمبرا یا کوویلا، می توانید یک اتاق خصوصی در یک آپارتمان مشترک با قیمت حدود ۱۲۰ یورو پیدا کنید. در غیر این صورت، یک اتاق خواب مشترک در یک خوابگاه دانشجویی بسته به نوع اتاق بین ۷۵ تا ۱۲۰ یورو متغیر است.

هزینه های تحصیل

در دانشگاه های دولتی پرتغال، شهریه بین ۷۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در سال متغیر است که تحصیل را برای اکثریت مردم مقرون به صرفه و قابل دسترس می کند. دانشگاه های خصوصی شهریه های بالاتری را دریافت می کنند و این هزینه ها بسته به خود موسسه متفاوت است.

روش تدریس

سیستم دانشگاهی در پرتغال بسیار خوب کار می کند. در برنامه انتخابی خود، بر روی کلاس هایی که می خواهید شرکت کنید، کنترل دارید. گاهی اوقات شما مجاز به انتخاب یک کلاس در هر ترم هستید که خارج از برنامه شماست. تنها محدودیت این است که کلاس باید در همان دانشکده باشد. اکثر دوره ها در پرتغال به زبان پرتغالی تدریس می شوند، به استثنای برخی موارد. با این حال، اکثر اساتید به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اگر دانش شما به زبان پرتغالی کافی نیست، احتمالاً به شما اجازه می دهند مقالات خود را بنویسید و سخنرانی های خود را به زبان انگلیسی انجام دهید.

 

 

ثبت نام آسان در کشور

اگر از اتحادیه اروپا هستید، ثبت نام در پرتغال آسان تر از آنچه انتظار می رود است. در واقع، گرفتن NIF توصیه می شود اما الزامی نیست، مگر اینکه بخواهید کار کنید. این متفاوت از انگلستان یا دانمارک است، جایی که دریافت NINo یا CPR اجباری است. اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا آمده اید و مایل به دریافت NIF در پرتغال هستید، باید یک نماینده مالیاتی داشته باشید. اگر دانشجو هستید، دانشگاه شما می تواند نماینده مالیاتی شما باشد و لازم نیست نگران آن باشید. در غیر این صورت دوست یا آشنا. نماینده مالیات فقط فردی است که مقامات مالیاتی می توانند در صورت نیاز با شما تماس بگیرند.

معایب تحصیل در پرتغال

دوره هایی که به زبان پرتغالی تدریس می شوند

متأسفانه، دانشگاه‌ های دولتی رشته ‌های زیادی را که به زبان انگلیسی تدریس می ‌شوند، ارائه نمی ‌دهند، که می ‌تواند برای شما که مایل به تحصیل در پرتغال هستید، دردسرساز باشد. برخی از اساتید ممکن است بپذیرند که شما تکالیف خود را به زبان انگلیسی انجام دهید، اما اگر همه کلاس ها به زبان پرتغالی تدریس شوند، ممکن است هنوز در درک آنچه در کلاس می گذرد مشکل داشته باشید. دانشگاه‌ های خصوصی ممکن است دوره‌ هایی را ارائه دهند که به زبان انگلیسی تدریس می ‌شوند، اما این دوره ‌ها معمولاً تجاری محور و گران ‌تر هستند.

 

 

قیمت اجاره در لیسبون

قیمت اجاره بها در لیسبون در چند سال اخیر به دلیل تعداد شرکت ‌های خارجی و افرادی که به شهر مهاجرت می ‌کنند، رونق گرفته است. یک استودیو یا آپارتمان یک خوابه می تواند بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو هزینه داشته باشد که برای دانشجویان مقرون به صرفه نیست. Covilhã و Coimbra بسیار ارزان ‌تر از لیسبون هستند اما به دلیل نزدیک بودن به کوه‌ ها کوچک ‌تر و سردتر هستند.

حقوق کم است

ما در مورد کم بودن هزینه زندگی صحبت کردیم، اما حقوق ها هم همینطور هستند. حداقل دستمزد پرتغال، طبق آمار یورواستات در جولای ۲۰۱۹، ۷۰۰ یورو است. اگر آن را با حداقل دستمزد در فرانسه یا آلمان که بالای ۱۵۰۰ یورو است مقایسه کنیم، واقعاً کم است.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم