چرا تحصیل در آلمان؟ مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور!

چرا تحصیل در آلمان؟ مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور!

آیا تعجب می کنید که چرا تحصیل در آلمان یک انتخاب بسیار محبوب در میان دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند؟ آلمان یک مرکز آموزش عالی جهانی تحسین شده است و دارای دانشگاه های رتبه بندی شده جهانی و دوره های متعددی برای انتخاب است. آلمان مدارک معتبر و با ارزشی را ارائه می دهد که قابلیت استخدام کلی را تا حد زیادی افزایش می دهد. آلمان تاریخی غنی با کیفیت بالا و سبک زندگی پر جنب و جوش دارد. با توجه به سیستم آموزشی و زیرساخت های آموزشی با کیفیت بالا، آلمان در بین مقاصد برتر جهان برای دانشجویان جهانی قرار دارد. طبق گزارش های رسمی، بیش از ۳۵۷۰۰۰ دانشجوی خارجی وجود دارد که مایل به اخذ مدرک دانشگاهی در آلمان هستند در حالی که این تعداد هر سال به طور پیوسته در حال افزایش است.

 

 

تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به دلیل مزایای زیادی که این کشور ارائه می دهد، برای ادامه تحصیل به آلمان می آیند.

دلایل تحصیل در آلمان

چندین دلیل قانع کننده برای تحصیل در آلمان وجود دارد که در زیر به نفع شما بیان شده است.

هزینه های کم یا ناچیز شهریه

تحصیل در آلمان به طور شگفت انگیزی ارزان تر از چندین کشور دیگر است. تحصیلات عالی در آلمان ممکن است نیاز به شهریه بسیار پایین داشته باشد یا در برخی موارد اصلاً هزینه نداشته باشد! آلمان تنها مقصد تحصیلی جهانی است که بسیاری از دانشگاه‌ ها هنوز هیچ شهریه دریافت نمی ‌کنند. این تصمیم در اکتبر ۲۰۱۴ اجرا شد و بیان داشت که دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل می کنند مجبور به پرداخت شهریه منظم نیستند. آن ها باید فقط برخی از هزینه های اداری مانند هزینه اتحادیه دانشجویی، سهم دانشجویی و بلیط حمل و نقل عمومی را بپردازند. در مجموع، آن ها ممکن است ۲۵۰ یورو در هر ترم را پرداخت کنند.

 

 

دانشگاه های با رتبه بالا

وقتی صحبت از تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین ‌المللی می ‌شود، وجود دانشگاه‌ های معتبر متعدد با رتبه ‌های بالاست. این یکی از بزرگترین دلایل تحصیل در خارج از کشور در آلمان است. آلمان تا سال ۲۰۱۸ دارای ۴۲۹ موسسه آموزش عالی دولتی است و ۱۰۶ دانشگاه از جمله دانشگاه هایی با برنامه های تحصیلی منحصر به فرد در خارج از کشور هستند. دانشگاه های آلمان از نظر کیفیت بالاترین استانداردهای آموزشی جهانی را رعایت می کنند. برخی از آن ها به طور مداوم در بین بهترین ها در جهان رتبه بندی شده اند. دانشجویان این مؤسسات با رتبه برتر را به دلیل کیفیت آموزش، اعضای کارکنان، فرصت‌ های تحقیق و رشد علمی، تجربه عملی و محیط‌ های محرک ارزش می ‌دهند. سیستم های آموزشی و تحقیقاتی جهانی که توسط آلمان به کار گرفته شده است طی چندین سال به رسمیت شناخته شده اند. دانشگاه های جدید متعددی از آلمان نیز هر ساله در رتبه بندی و فهرست قرار می گیرند. برخی از دانشگاه‌ ها نیز از قدیمی ‌ترین دانشگاه‌های اروپا هستند.

در اروپا سفر کنید

اگر در آلمان تحصیل می کنید، از حقوقی مشابه با شهروندان اتحادیه اروپا و آلمان در رابطه با ورود رایگان، فرصت تحصیل و کار بدون هیچ گونه مجوز اضافی برخوردار خواهید بود. اگر شهروند اروپایی نیستید، باید ویزای خود را دریافت کنید. مگر اینکه در یک برنامه زبان مدرسه تابستانی ثبت نام کرده باشید، باید برای ویزای دانشجویی درخواست کنید تا بیش از ۹۰ روز در آلمان اقامت داشته باشید و در عین حال اجازه اقامت برای زندگی و حرکت در سراسر کشور را نیز دریافت کنید. این اجازه اقامت امکان سفر رایگان در کل منطقه شینگن را فراهم می کند و شما را قادر می سازد در این مدت از چندین کشور دیدن کنید. هنگامی که نامه پذیرش خود را از دانشگاه آلمان دریافت کردید، باید حداقل ۳ ماه قبل از عزیمت برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. مدارک برای اجازه اقامت به اداره مهاجرت منطقه آلمان، جایی که دانشگاه در آن قرار دارد، ارسال می شود و پس از تکمیل تمام مراحل لازم، مجوز اقامت خود را دریافت خواهید کرد. با این حال، برای دریافت ویزای دانشجویی خود باید معیارهای خاصی را رعایت کنید.

برنامه های تحصیلی مورد تایید جهانی

برنامه های تحصیلی و ماژول ها در دانشگاه های پیشرو آلمان از نظر ساختار و روش ارائه به زبان آموزان بسیار مدرن هستند. آن ها به گونه ای طراحی شده اند که دقیق ترین و به روزترین نیازهای جهانی را برآورده کنند، در حالی که منعکس کننده آخرین تحولات جهانی و ارتقاء هستند. آن ها همچنین به آموزش مردم و آماده سازی آن ها برای رویارویی با چالش ها در سطح جهانی کمک می کنند. برنامه درسی برای ایجاد رویکردهای بهتر و گسترده تر به تحقیق و تدریس به طور مداوم در حال تحول است. مدرکی که در آلمان می گیرید در سطح جهانی بسیار مورد تحسین و ارزش قرار می گیرد و در عین حال قابلیت استخدام شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 

 

کارفرمایان بالاترین احترام را برای مدرک آلمانی قائل خواهند بود زیرا کیفیت آموزش در این کشور دست کم افسانه ای است.

هزینه های زندگی مقرون به صرفه

با برنامه ریزی مالی هوشمندانه و نظم و انضباط در سبک زندگی شما، هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی در آلمان کاملا مقرون به صرفه خواهد بود. طبیعتاً در مناطق شهری در مقایسه با مناطق روستایی یا پیرامونی، قیمت های بالاتری خواهید داشت. اجاره جنبه کلیدی ای است که باید در حین تحصیل در کشور در نظر بگیرید، اگرچه گزینه های مقرون به صرفه متعددی همیشه در دسترس خواهند بود. به اندازه برخی کشورها گران نیست. برای نصف کردن بار مالی نیز می توانید محل اقامت را به اشتراک بگذارید. هزینه های غذا، حمل و نقل عمومی و سایر خدمات در سطح پایین تری قرار دارند.

فرصت های کاری در حین تحصیل

آلمان قوانینی را به وضوح تصریح کرده است که دانشجویان بین المللی اجازه کار پاره وقت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته یا ۱۲۰ روز کامل در سال را دارند. بر اساس برآوردها، بیش از ۶۰ درصد از دانشجویان بین المللی حاضر در حین تحصیل در کشور به صورت پاره وقت کار می کنند. شما به هیچ مدرک اضافی نیاز نخواهید داشت زیرا فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد که در زمینه هایی مانند مهمان نوازی، خرده فروشی، مدیریت و غیره وجود دارد. کار پاره وقت در حین تحصیل به شما کمک می کند پول بیشتری برای ملاقات و رسیدگی به هزینه های زندگی به دست آورید و در عین حال قابلیت اشتغال و تجربه کاری خود را افزایش دهید.

فرصت های آینده

مدرک تحصیلی از دانشگاه های آلمان بسیار محترم و ارزشمند خواهد بود. این صلاحیت به معنای قابلیت اشتغال عظیم در بازار کار جهانی است. پس از کسب امتیازات حرفه ای و تجربیات لازم در حین تحصیل در آلمان، چندین پیشنهاد شغلی جذاب از کارفرمایان دریافت خواهید کرد. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان از پردرآمدترین کارمندان در جهان هستند.

یادگیری یک زبان زیبا

درست از اینکه خود را به کار بگیرید تا رضایت عاطفی و خلاقانه، دلایل بی شماری وجود دارد که چرا باید زبان زیبای آلمانی را یاد بگیرید. آلمان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان است که باعث شده زبان آلمانی در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان به طور گسترده صحبت شود. با توجه به اینکه شرکت های آلمانی متعددی رهبران بازار جهانی هستند، آنها شبکه های بزرگی از شعب در سراسر جهان دارند. با یادگیری زبان آلمانی، خود را در موقعیتی سودمند خواهید دید که در آن پیشنهادات بیشتری از بزرگترین و بهترین شرکت های چندملیتی آلمانی دریافت خواهید کرد. آلمانی به طور گسترده در جهان صحبت می شود و شما در سراسر جهان سفر خواهید کرد و در حین برقراری ارتباط راحت خواهید بود.

جامعه متنوع و جهان وطنی

آلمان همیشه یک مرکز اصلی برای افرادی بوده است که از کشورهای دیگر می آیند. اتباع آلمان با چندین دانشجوی بین المللی و خارجی که با خانواده های خود در این کشور کار و زندگی می کنند، در آرامش زندگی می کنند. دانشگاه های آلمان معمولا هزاران دانشجوی جهانی را جذب می کنند که به این کشور به عنوان مکانی عالی برای دستیابی به اهداف آموزشی، تحقیقاتی و حرفه ای خود نگاه می کنند. شما با جامعه ای پر جنب و جوش، جهانی و متنوع در آلمان روبرو خواهید شد که دیدگاه شما را گسترش می دهد و کیفیت زندگی شما را بسیار افزایش می دهد. همچنین می‌توانید با افرادی که از نقاط مختلف جهان می‌آیند دوستی برقرار کنید و در عین حال درباره فرهنگ، سنت و آداب و رسوم آن ها بیشتر بدانید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم