چرا آلمان بهترین مکان برای تحصیل در خارج از کشور است؟

اخیرا آلمان به یک آهنربا برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان تبدیل شده است. بیایید برخی از دلایلی را بررسی کنیم که چرا دانشجویان ترجیح می دهند در این کشور شگفت انگیز تحصیل کنند.

آلمان بهشت ​​آموزش عالی است. برخلاف هر کشور دیگری، در آلمان دانشگاه‌ های رتبه‌ بندی شده در سراسر جهان، دوره ‌های بی ‌شماری برای انتخاب، مدارک با ارزش جهانی که نوید اشتغال بالا و هزینه ‌های زندگی مقرون به صرفه را به شما می ‌دهند، خواهید یافت.

علاوه بر این، آلمان دارای تاریخ طولانی و غنی، سبک زندگی پر جنب و جوش و پویا است که ترکیبی از مدرن و کلاسیک، شهری و روستایی است که شما را در هر ثانیه ای که در اینجا می گذرانید غرق می کند و عاشق می کند.

جای تعجب نیست که آلمان در بین مقاصد برتر جهان برای دانشجویان بین المللی رتبه بندی شده است. طبق آخرین آمار رسمی، بیش از ۳۵۷۰۰۰ دانشجوی خارجی به دنبال مدرک دانشگاهی در آلمان هستند، در حالی که این تعداد به طور پیوسته در حال افزایش است.

هر ساله هزاران دانش آموز از سراسر جهان به تحصیلات خود به دانشگاه های آلمان اعتماد می کنند و دلایل این امر واضح است.

شهریه کم یا بدون هزینه

در زمانی که آموزش عالی به دلیل نیاز روزافزون به متخصصان با مهارت بالا تبدیل به یک ضرورت می شود و هزینه های حضور در دانشگاه با سرعت بیشتری در حال افزایش است، آلمان تنها مقصد تحصیلی برتر است که دانشگاه های آن هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند.

تصمیمی که در اکتبر ۲۰۱۴ به اجرا درآمد، بیان کرد که تمام دانشجویان بین المللی که در یک دانشگاه دولتی در آلمان تحصیل می کنند از پرداخت شهریه عادی آزاد خواهند بود. دانشجویان خارجی فقط باید هزینه های اداری کمی مانند سهم دانشجویی، هزینه اتحادیه دانشجویی و بلیط حمل و نقل عمومی بپردازند که در مجموع حدود ۲۵۰ یورو در هر ترم است.

طبق نظرسنجی‌ای که در سال ۲۰۱۸ انجام دادیم، ۳۵.۳ درصد از دانشجویان خارجی احتمالی در آلمان، دانشگاه‌ های کم شهریه یا بدون شهریه را به‌ عنوان دلیل اصلی برای حضور در آموزش عالی در آلمان عنوان کردند.

دانشگاه های با رتبه برتر

بر اساس ثبت های رسمی در سال ۲۰۱۸، ۴۲۹ موسسه آموزش عالی دولتی در آلمان فعالیت می کنند که از این میان ۱۰۶ دانشگاه هستند. دانشگاه های آلمان بالاتر از استانداردهای آموزش عالی جهانی هستند.

برخی از آنها به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند. دانشجویان برای این دانشگاه ها به دلیل کیفیت آموزش، تجربیات عملی در طول تحصیل، فرصت های پیشرفت تحصیلی در حین و پس از تحصیل و مهمتر از همه محیط امن و دوستانه ارزش قائل هستند.

آنها از این شهرت در سراسر جهان به لطف تعالی آموزشی و پژوهشی شناخته شده خود برخوردارند که بر اساس سنت طولانی و غنی آموزش عالی ساخته شده است. علاوه بر دانشگاه‌ های سنتی با رتبه ‌بندی جهانی، چندین دانشگاه آلمانی دیگر نیز هر ساله در رتبه ‌بندی جهانی معرفی می ‌شوند. برخی از دانشگاه های آلمان علاوه بر اینکه جزو بهترین ها هستند، قدیمی ترین دانشگاه های اروپا نیز هستند.

با ویزای دانشجویی به اروپا سفر کنید

اگر شما یک دانشجوی اروپایی هستید و می خواهید در آلمان تحصیل و زندگی کنید، از حقوقی مشابه یک شهروند آلمانی و شهروند اتحادیه اروپا/EFTA در مورد ورود رایگان، فرصت تحصیل و کار بدون هیچ گونه مجوز اضافی برخوردار خواهید بود.

اگر شهروند اروپایی نیستید و می خواهید در آلمان تحصیل کنید، باید برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید. مگر اینکه در برنامه زبان مدرسه تابستانی ثبت نام کرده باشید، باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید که به شما اجازه می دهد بیش از ۹۰ روز در آلمان اقامت داشته باشید و همچنین اجازه اقامت دریافت کنید تا بتوانید زندگی و حرکت در سراسر کشور داشته باشید. اجازه اقامت همچنین به شما این امکان را می دهد که بدون ویزا در کل منطقه شینگن سفر کنید، که فرصت فوق العاده ای را برای بازدید از کشورهای مورد علاقه خود در چارچوب زمانی ایجاد می کند.

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه تعیین شده آلمان، توصیه می شود حداقل ۳ ماه قبل از خروج مورد نظر خود (زمانی که انتظار می رود در آلمان باشید) برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

در مورد مجوز اقامت، تمام مدارک شما به اداره مهاجرت منطقه آلمان که دانشگاه شما در آن مستقر است ارسال می شود و پس از انجام هر پروسه بوروکراتیک برای شما اجازه اقامت صادر می شود.

اما برای دریافت ویزای دانشجویی، معیارهای خاصی وجود دارد که باید رعایت شوند. اگر با چنین مجوزی به اروپا سفر می کنید، باید قبل از عزیمت به مقامات تعیین شده اطلاع دهید.

دوره های تحصیلی بی شمار

در رابطه با داشتن تعداد زیادی دانشگاه، آلمان دوره های تحصیلی بی شماری را ارائه می دهد که متناسب با علایق هر فرد طراحی شده اند. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی، سرمایه گذاری زیادی در دانشگاه های مهندسی کرده است و امروزه برنامه های مهندسی در دانشگاه های آلمان ارزش ویژه ای دارد. با این حال، برنامه های تحصیلی بسیار بیشتری در این دانشگاه ها ارائه می شود و در برخی از آنها، آنها رهبران جهانی مانند پزشکی و داروسازی هستند.

علاوه بر این، لیست دوره های سنتی در دانشگاه های آلمان به سرعت در حال گسترش است، زیرا رشته های تحصیلی جدید بر این اساس با پیشرفت های علمی پیشرفته در حال ظهور هستند. چه مایل به مطالعه اتم ها یا کهکشان های اسرارآمیز در جهان باشید، در آلمان احتمالاً برنامه ای در مورد آن خواهید یافت که توسط معتبرترین متخصصان در آن زمینه خاص آموزش داده شده است.

هزینه های مقرون به صرفه زندگی

با کمی مدیریت مالی هوشمند و تغییرات کوچک در سبک زندگی قدیمی شما، هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در آلمان کاملا مقرون به صرفه است. به طور معمول، در مناطق شهری در مقایسه با مناطق پیرامونی، انتظار قیمت بالاتری دارید.

اجاره مهم ترین دغدغه مالی است که هنگام تحصیل در آلمان باید با آن مقابله کنید. با این حال، گزینه های زیادی برای شما وجود دارد و اگرچه هزینه اجاره متفاوت است (عمدتا بسته به موقعیت آپارتمان)، به طور کلی آنقدر گران نیست.

برای کاهش بار مالی خود می توانید فردی را پیدا کنید که بتوانید اتاق را با او تقسیم کنید و این هزینه های شما را به نصف کاهش می دهد. هزینه سایر کالاها و خدمات مانند غذا، امکانات رفاهی، حمل و نقل عمومی و غیره زیاد نیست.

فرصت های کاری برای دانشجویان بین المللی

قانون آلمان می گوید که دانشجویان بین المللی مجاز به کار پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته یا ۱۲۰ روز کامل در سال هستند. تخمین زده می شود که بیش از ۶۰ درصد از دانشجویان بین المللی فعلی در حین تحصیل در آلمان به صورت پاره وقت کار می کنند.

در وهله اول نیازی به داشتن مدرک ندارید زیرا طیف وسیعی از مشاغل موجود است و به هر حال احتمالاً چیزی پیدا خواهید کرد. معمولاً دانش‌ آموزان در آلمان به عنوان مربی، بارمن، کارکنان اداری، پرستار بچه و غیره کار می ‌کنند.

کار پاره وقت در کنار تحصیل گزینه ‌ای است که باید در آلمان به طور جدی در نظر بگیرید، اگرچه ممکن است برای مقابله با هزینه‌ های زندگی به پول اضافی نیاز نداشته باشید یا نوع دوره شما شامل یک سال کاریابی نشود. تجربه کاری شما ممکن است قابلیت استخدامی آینده شما را افزایش دهد، می تواند به شما بیاموزد که نظم و انضباط را به سبک زندگی خود بیافزایید و مستقل زندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم