ارزان ترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان بین المللی

ارزان ترین دانشگاه های پرتغال برای دانشجویان بین المللی

پرتغال با شهرت خود به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و همچنین مکان مورد علاقه برای اخذ مدرک تحصیلی در خارج از کشور برای دانشجویان خارجی، مطمئناً کشوری است که هر شخصی با آن آشنا خواهد بود.

تاریخ این کشور به بیش از هزار سال می رسد، اما بیشتر به خاطر ملیله های غنی از سنت ها و فرهنگ که شامل مناظر خیره کننده نیز می شود، شناخته شده است.

 

 

حومه شهر با شکوه، سواحل الهام بخش، کلان شهرها و آب و هوای نسبتاً معتدل از جذاب ترین ویژگی های این کشور زیبا هستند. با این حال، این شامل تمام ویژگی های قوی و وسوسه انگیزی که پرتغال باید برای هر یک از دانشجویان آینده خود ارائه دهد، نمی شود.

اکثر موسسات آموزش عالی در پرتغال یک آموزش جامع ارائه می دهند تا دانشجویان فرصت هایی برای تحصیل در دوره ها و رشته های تحصیلی مختلف پیدا کنند. دانشجویانی که علاقه مند به مطالعات بیشتر در زمینه فناوری هستند، همچنین می توانند یک موسسه متمرکزتر را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

با در نظر گرفتن محیط خیره کننده کشور که از رشته کوه ها تا کمربند ساحلی را در بر می گیرد، فرهنگ غنی ای که شهرها ارائه می دهند و همچنین آب و هوای معتدل مدیترانه ای، دانشجویان خارجی آینده این فرصت را دارند که در طول فعالیت های تحصیلی خود تجربه ای هیجان انگیز داشته باشند.

طی چند دهه گذشته، این کشور در توسعه اقتصادی نیز رونق شدیدی را پشت سر گذاشته است. خود دولت پرتغال متعهد شده است که جمعیت دانشجویان بین المللی خود را در دهه آینده افزایش دهد.

چند دانشگاه در پرتغال وجود دارد؟

دانشگاه های پرتغالی از اوایل قرن سیزدهم وجود داشته اند. با این حال، از سال ۲۰۱۹، این کشور دارای حدود ۲۰ موسسه آموزش عالی دولتی و همچنین چندین دانشگاه خصوصی و پلی تکنیک است.

آیا می توانم فقط با استفاده از زبان انگلیسی در پرتغال تحصیل کنم؟

زبان پرتغالی زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های پرتغال است. با این حال، چندین دانشگاه برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهند، بنابراین صرفاً باید از طریق دفترچه دانشگاه جستجو کنید و دوره های مربوطه را پیدا کنید.

دانشگاه های ارزان پرتغال برای دانشجویان بین المللی

  1. دانشگاه پورتو

هزینه تحصیل از ۳۰۰ یورو شروع می شود

دانشگاه پورتو یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که برای اولین بار در سال ۱۹۱۱ تاسیس شد. این موسسه نخبه که در شهر زیبای پورتو واقع شده است، به عنوان دومین دانشگاه بزرگ کشور طبقه بندی می شود زیرا برای ثبت نام بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو آموزش می دهد.

مشخصات علمی دانشگاه شامل ۱۵ مدرسه تحصیلی با بخش های فرعی دانشگاهی اضافی است که در مجموع در ۳ پردیس اصلی پراکنده شده اند.

از طریق این دانشکده ها، دانشگاه بیش از ۶۰۰ دوره و مدرک تحصیلی را ارائه می دهد که در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. این دانشگاه بیشتر بر روی کار مبتنی بر تحقیق و توسعه متمرکز است که به امکانات پردیس برتری علمی بالایی بخشیده است.

این دانشگاه ارزان در پرتغال اکنون میزبان بیش از ۵۰ موسسه تحقیقاتی در سطح جهانی است که به طور گسترده به پتانسیل کمک می کنند. علاوه بر این، برتری بین المللی دانشگاه همچنان با هر سال افزایش می یابد.

از گروه دانشجویی فعلی، تقریباً ۱۵٪ را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف خارج از پرتغال آمده اند.

این دانشگاه با پتانسیل علمی برجسته خود به طور مداوم در بین ۱۰ موسسه برتر آموزش عالی پرتغال و همچنین در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان (بر اساس رتبه بندی ARU) قرار گرفته است.

  1. دانشگاه لیسبون

هزینه تحصیل از ۱۲۰۰ یورو شروع می شود

دانشگاه لیسبون که در پایتخت لیسبون مستقر است، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در حال حاضر به عنوان بزرگترین موسسه آموزش عالی در این کشور فعالیت می کند.

 

 

این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ به عنوان ادغام بین دانشگاه اصلی لیسبون با دانشگاه فنی لیسبون تأسیس شد، اما تاریخچه آن را می توان چندین قرن به اواخر قرن سیزدهم ردیابی کرد.

سازمان آکادمیک متشکل از بیش از ۱۸ دانشکده و مؤسسه مطالعاتی اصلی است که بر طیف وسیعی از رشته‌ها از حقوق تا علم، و پزشکی تا جغرافیا، و اقتصاد تا مطالعات دارویی تمرکز دارند. مجموعاً از طریق این مؤسسات، دانشگاه مجموعه ای از بیش از ۴۰۰ رشته و دوره تحصیلی را برای جمعیت دانشجو ارائه می دهد.

از سال ۲۰۱۹، این موسسه نخبه از بیش از ۴۵۰۰۰ دانشجو تشکیل شده است که تا حدی یکی از عواملی است که چرا این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه در کشور طبقه بندی شده است. یک عامل اضافی که دانشجویان بین المللی را به خود جلب می کند، در دسترس بودن عمده برنامه های تحصیلی انگلیسی است.

با موقعیت دانشگاه در پایتخت، دانشجویان در معرض فرهنگ پرتغالی و جامعه دوستانه و همچنین فرصت های منحصر به فردی در مقایسه با سایر دانشگاه ها هستند.

  1. موسسه دانشگاه لیسبون

هزینه تحصیل از ۹۰۰ یورو شروع می شود

دانشگاه بعدی ما در این لیست از ارزان ترین دانشگاه های پرتغال، موسسه دانشگاه لیسبون (Institute Universitario de Lisboa یا ISCTE) است. این موسسه که نسبتاً اخیراً در سیستم آموزش عالی پرتغال تأسیس شده است، در سال ۱۹۷۲ تأسیس شد، اما به یک مرکز آموزشی متنوع و قدرتمند تبدیل شده است که بیش از ۹۰۰۰ دانشجو دارد.

این در ابتدا به عنوان موسسه ای تاسیس شد که در زمینه ارائه آموزش در زمینه مطالعات بازرگانی و علوم کار تخصص داشت. این دانشگاه در حال حاضر به ۴ مدرسه آکادمیک شامل دانشکده بازرگانی، دانشکده علوم اجتماعی و انسانی، مدرسه جامعه شناسی و سیاست عمومی و دانشکده فناوری و معماری جدا شده است.

این پردیس در شهرداری Cidade Universitaria در ارتباط با سایر موسسات مانند دانشگاه لیسبون مستقر است. امکانات تحقیقاتی اضافی با کیفیت های پیشرفته عبارتند از: موسسه تحقیقات تجاری پرتغال و موسسه مخابرات.

ISCTE با تسلط روزافزون خود در دانشگاه ها و تحقیقات، به یک موسسه تحقیقاتی تمام عیار تبدیل شده است که یکی از بهترین ها در نوع خود در کشور است. مدارک تحصیلی بیشتر توسط موسسه در تمامی مقاطع اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره های کوتاه مدت ارائه می شود.

  1. دانشگاه مینهو

هزینه تحصیل از ۱۱۰۰ یورو شروع می شود

دانشگاه مینهو یک دانشگاه دولتی است که پایگاه های پردیس خود در سراسر مناطق شمالی کشور گسترده شده است.

این دانشگاه که در سال ۱۹۷۳ تأسیس شد، اخیراً برای معرفی مفهوم “دانشگاه های جدید” در کشور تأسیس شده است. این دوره نقطه عطفی برای سیستم آموزش عالی در پرتغال بود زیرا موجی از موسسات در سراسر کشور ساخته شد.

با این حال، از طریق رویدادهای پرفراز و نشیب، دولت تصمیم گرفت پردیس را به پردیس های فرعی تقسیم کند و بنابراین، این مؤسسه عالی مکان های خود را عمدتاً در براگا و گیماراس دارد.

این دانشگاه ارزان در پرتغال با جمعیت بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو (از سال ۲۰۱۹)، یکی از بزرگترین موسسات در مناطق شمالی نیز می باشد.

علیرغم تأسیس اخیر، این دانشگاه به یک موسسه در سطح جهانی تبدیل شده است و پیوسته در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر زیر ۵۰ سال رتبه بندی شده است. سیستم آموزش عالی تایمز نیز در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. .

از نظر آکادمیک، این دانشگاه از چندین دانشکده تشکیل شده است که رشته هایی مانند معماری، علوم اجتماعی، مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم و روانشناسی را پوشش می دهند. در مجموع، بیش از ۱۰۰ مدرک از طریق دانشگاه برای جمعیت دانشجویی آن ارائه می شود.

  1. دانشگاه آزور

هزینه تحصیل از ۳۵۰۰ یورو شروع می شود

دانشگاه آزور که در جزایر آزور واقع شده است، تنها دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که خارج از سرزمین اصلی پرتغال مستقر است. این دانشگاه بلافاصله پس از انقلاب میخک پرتغال در سال ۱۹۷۶ تأسیس شد و به عنوان هدف دولت برای بهبود توسعه پایدار و آموزش عالی در این کشور ساخته شد.

با ثبت نام بیش از ۵۰۰۰ دانشجو، به طور قطع شامل ۳ پردیس اصلی است که در سه منطقه جداگانه از آزور مستقر هستند. موقعیت منحصر به فرد این مؤسسه، دانشگاه را به یک تجربه تحصیلی جالب تبدیل می کند، اما همچنان از طریق برنامه های مبادله ای که در حال اجراست، تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را به صورت سالانه جذب می کند.

 

 

از نظر آکادمیک، دانشگاه به چندین مدرسه و بخش تحصیلی جدا شده است. زبان اصلی آموزش پرتغالی است، اما دانشگاه همچنان بر ارائه چندین دوره به زبان انگلیسی به نفع دانشجویان بین المللی تمرکز دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم