بهترین بورسیه های تحصیلی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

اسپانیا با موقعیت مکانی زیبا، اقتصاد قوی و پیشینه تاریخی عالی، مقصد خوبی است نه تنها برای تعطیلات، بلکه برای تحصیل شما نیز. این کشور در جنوب غربی اروپا، کشورهای همسایه پرتغال و فرانسه واقع شده است.

بیش از ۷۵ دانشگاه در اسپانیا برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند. اسپانیا که به دلیل آموزش مقرون به صرفه و در سطح جهانی شناخته شده است، فرصت های یادگیری بسیاری را برای دانشجویان محلی و بین المللی فراهم می کند. این دانشگاه ها از شهرت بسیار خوبی برای کیفیت تدریس، دانشکده و دانشگاه در کشور و جهان برخوردار هستند.

اگر اسپانیا را به عنوان مکان بعدی برای تحصیل خود در نظر می گیرید، می توانید با فرهنگ منحصر به فرد این کشور، صنعت تجاری آشنا شوید و بیشترین بهره را از تحصیل و یادگیری خود ببرید. اسپانیا منابع مالی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی آینده نگر مانند بورسیه تحصیلی، کمک هزینه و وام فراهم می کند تا به آنها کمک کند تا تحصیلات خود را به پایان برسانند. در این مقاله به بررسی بهترین بورسیه های تحصیلی اسپانیا برای دانشجویان بین المللی خواهیم پرداخت.

 

 

بهترین بورسیه های تحصیلی در اسپانیا

۱. دانشگاه اروپایی آتلانتیک – بورسیه همکاری

 • مبلغ بورسیه: ۱۰۰% معافیت از شهریه
 • مدرک واجد شرایط: برنامه های کارشناسی

بورسیه همکاری دانشگاه اروپایی آتلانتیک به دانشجویان بین المللی جدید در مقطع کارشناسی در برنامه مهندسی کامپیوتر اعطا می شود. این بورسیه به دانشجویان ممتاز از نظر نیازهای مالی به ویژه در پرداخت شهریه کمک می کند.

برای درخواست این بورسیه تحصیلی در اسپانیا، متقاضی باید پیش ثبت نام دانشگاه از جمله هزینه های لازم برای پرداخت را داشته باشد و باید در آزمون ورودی قبول شود. پس از تکمیل شرایط، باید مدارک زیر را ارائه دهید: فرم درخواست و پیش ثبت نام دانشگاه، کارت شناسایی معتبر یا گذرنامه. در نهایت، باید سوابق تحصیلی قبلی خود را ارائه دهید. لطفاً توجه داشته باشید که سوابق تحصیلی شما باید به طور مشخص معدل یا نمره کل شما را در هر رشته نشان دهد.

کمیته درخواست ها را بررسی می کند و آنها شخصاً به گیرنده اطلاع می دهند. این بورسیه برای سال تحصیلی آینده با حفظ نمرات علمی خوب و مشارکت در فعالیت های دانشگاه قابل تمدید است.

۲. مطالعات اسپانیایی در خارج از کشور – برنامه بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

 • مبلغ بورسیه: ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار
 • مدرک واجد شرایط: برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

از سال ۲۰۰۱، مطالعات اسپانیایی در خارج از کشور (SSA) به دانشجویانی که در اسپانیا، پورتوریکو، کوبا و آرژانتین تحصیل می کنند، بورسیه می دهد. هدف آنها کمک مالی به این دانشجویان بین المللی است و دریافت کنندگان خود را از طریق یک مسابقه مقاله نویسی انتخاب می کنند که خلاقیت و منحصر به فرد بودن را ارتقا می دهد.

 

 

این بورسیه اسپانیا دو نوع دارد و شما فقط می توانید برای یک نوع درخواست دهید. اولین مورد، بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی است و به دانش ‌آموزانی تعلق می‌ گیرد که استعداد برجسته‌ ای برای یادگیری زبان اسپانیایی نشان می‌ دهند. از سوی دیگر، بورسیه تحصیلی مبتنی بر تنوع به دانشجویانی داده می شود که سوابق متنوعی دارند.

مقاله شما مبنای این بورسیه تحصیلی در اسپانیا خواهد بود. کمیته از شما یک مقاله ۴۰۰ تا ۵۰۰ کلمه ای می خواهد که داستان زندگی شما را بیان کند که چرا می خواهید زبان اسپانیایی یا فصلی منحصر به فرد در زندگی خود را یاد بگیرید. شرایط اضافی معدل شما از ۳٫۰ تا ۳٫۵ است.

 

۳. بورسیه های کارشناسی ارشد مشترک اراسموس موندوس

 • مبلغ بورسیه: کمک هزینه ماهیانه ۱۰۰۰ یورو، سفر و موارد دیگر.
 • مدرک تحصیلی واجد شرایط: برنامه های تحصیلات تکمیلی

برنامه اراسموس پلاس از فعالیت های آموزشی و ورزشی اتحادیه اروپا حمایت می کند. آنها با ارائه بودجه به این دانشجویان کمک می کنند و بورس تحصیلی مشترک کارشناسی ارشد به دانشجویان فارغ التحصیل که این برنامه های مطالعاتی یکپارچه سطح بالا را می گذرانند اعطا می شود.

برای درخواست این بورسیه، لطفاً وب سایت را بررسی کنید تا اطلاعات و الزامات مورد نیاز را جمع آوری کنید. آنها از شما می خواهند که انگیزه نامه، مدرک زبان و سوابق تحصیلی قبلی را در کنار فرم درخواست خود ارائه دهید.

 

۴. بورسیه های تعالی بین المللی UIC Barcelona

 • مبلغ بورسیه: ۲۰% تخفیف در شهریه
 • مدرک واجد شرایط: برنامه های کارشناسی

دانشگاه بین المللی کاتالونیا – بارسلونا بورسیه های تحصیلی تعالی بین المللی را به دانشجوی بین المللی ارائه می دهد که عملکرد تحصیلی برجسته ای از خود نشان می دهد. آنها سالانه این بورسیه را به تعداد محدودی از دانشجویان بین المللی می دهند.

برای دریافت این بورسیه تحصیلی در اسپانیا، متقاضی باید شرایط تحصیلی تعیین شده توسط دانشگاه را داشته باشد. او باید معدل ۸ را در دبیرستان شما کسب می کرد. از آنجایی که سیستم های آموزشی و نمرات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، دانشگاه این سوابق را به سیستم آموزشی اسپانیا تبدیل می کند. شما باید امتحان خاص و پذیرش در دانشگاه را بگذرانید.

 

 

در نهایت، تمام درخواست ها به صورت آنلاین انجام می شود و مدارک از طریق پورتال پذیرش ارسال می شود. این بورسیه تا زمانی که رتبه علمی خود را حفظ کنید و با کسب نمره ۷ به عنوان نمره علمی شما در دانشگاه قابل تمدید است.

 1. ۵. کمک هزینه تحصیلی ماری کوری – بورسیه های جهانی
 • مبلغ بورسیه: کمک هزینه تحرک ۶۰۰ یورو در ماه، کمک هزینه زندگی ۵۰۰ یورو در ماه، صندوق پروژه تحقیقاتی و سایر موارد، بسته به درخواست شما.
 • مدرک تحصیلی واجد شرایط: PhD

بورسیه های فردی ماری کوری، یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی، توسط گروه پشتیبانی تحقیقاتی ایجاد شده توسط اتحادیه اروپا، اقدامات ماری اسکلودوسکا-کوری (MSCA) ارائه می شود. این گروه از محققان برجسته در ادامه کار و مطالعه برنامه دکتری انتخابی خود حمایت می کند. هدف آن کمک به این محققین مبتدی با تأمین مالی کارهای تحقیقاتی و سایر هزینه های آنها در حین تحصیل در اسپانیا است.

MSCA برنامه های کاربردی را در هر برنامه ای در مقطع دکتری می پذیرد. برنامه ها، و برای واجد شرایط بودن برای این کمک هزینه تحصیلی، باید رزومه، سوابق تحصیلی خود را که نشان دهنده مدرک کارشناسی ارشد، نامه پوششی و دو توصیه نامه است ارائه دهید. علاوه بر این، لطفاً پیشنهاد تحقیق خود را ارسال کنید. پروپوزال تحقیق شما به دو بخش تقسیم می شود.

اولی فرم اداری و دومی پروپوزال تحقیق است. قالب ها و فرم های درخواست در وب سایت موجود است. در نهایت، رقابت بالایی در این بورس وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که برنامه را به موقع ارسال کرده اید و بهترین تلاش خود را در ایجاد پروپوزال تحقیقاتی خود انجام دهید.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم