بهترین بورسیه تحصیلی در پرتغال برای دانشجویان بین المللی

  1. بورسیه های شایستگی برای برنامه های کارشناسی در دانشگاه کویمبرا

مبلغ بورسیه: شهریه جزئی

مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی و کارشناسی ارشد تلفیقی

دانشگاه کویمبرا، یکی از قدیمی ‌ترین دانشگاه‌ ها و پایدارترین مؤسسه در پرتغال، دارای جمعیت دانشجویی بین ‌المللی ۸ درصدی از بیش از ۱۰۰ کشور جهان است.UC به جامعه فرهنگی غنی و متنوع خود افتخار می کند و به طور مداوم دانشجویان بین المللی بیشتری را تشویق می کند تا برای یکی از برنامه های خود درخواست دهند. آن ها با ارائه گزینه ها و فرصت های حمایت مالی سالانه به صدها دانش آموز، قصد دارند چیزی جز بهترین شرایط زندگی و تجربه یادگیری را فراهم کنند.

دانشگاه کالیفرنیا حداکثر ۲۰۰ بورسیه شایستگی را هر ساله به ثبت نام کنندگان استثنایی بین المللی که بالاترین نمرات را در دانشکده های مربوطه دارند ارائه می دهد. این بورسیه تحصیلی در پرتغال بخشی از شهریه دانشجو را از سال اول و در طول تحصیل در دانشگاه در صورتی که بتوانند نمره مشخصی را حفظ کنند، پوشش می دهد. برای کسانی که نمره پذیرش برابر یا بیشتر از ۱۶۰ را به دست آورده اند، مبلغ بورسیه ای که دریافت می کنند ممکن است بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو (تقریباً ۱۲۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار) باشد.

  1. بورسیه های بین المللی در دانشگاه آویرو

مبلغ بورسیه: ۱۰۰۰ یورو (تقریباً ۱۲۰۰ دلار)

مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی و کارشناسی ارشد

دانشگاه آویرو یک بنیاد عمومی است و بزرگترین دانشگاه آویرو، پرتغال است. آن ها بیشتر به دلیل ابتکارات قوی خود در زمینه تحقیق، کیفیت آموزش و همکاری فعال با جامعه و کسب و کارها در تلاش برای مشارکت قابل توجه در نوآوری شناخته می شوند. UA به گرمی از دانشجویان بین المللی برای پیوستن به جامعه آن ها استقبال می کند و گواهی رضایت دانشجویان بین المللی برجسته را در سال ۲۰۱۴ دریافت کرده اند. یکی از راه های بسیاری که آن ها به دانشجویان خارجی کمک می کنند تا تحصیلات خود را سپری کنند، ارائه بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی به افرادی است که دارای جایگاه علمی استثنایی هستند.

UA هر ساله به داوطلبان واجد شرایطی که دارای امتیاز درخواستی برابر یا بیشتر از ۱۵ برای دانشجویان کارشناسی و ۱۴ برای دانشجویان کارشناسی ارشد هستند، بورسیه اعطا می کند. ثبت نام کنندگان واجد شرایط ۱۰۰۰ یورو (تقریباً ۱۲۰۰ دلار) از شهریه کسر دریافت خواهند کرد. اگر دانشجویان بخواهند این بورسیه تحصیلی را در پرتغال ادامه دهند، ادامه این انگیزه به وضعیت علمی دانشجو در سال قبل بستگی دارد. فقط دانشجویان بین المللی تمام وقت حق دریافت این بورسیه را دارند.

  1. بورسیه های مشترک کارشناسی ارشد اراسموس موندوس

مبلغ بورسیه: متفاوت است

مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد

بورسیه Erasmus Mundus یک برنامه تحصیلی با مشارکت موسسات مختلف در اروپا، از جمله برخی از دانشگاه های پرتغال است. هدف این ابتکار تشویق ساکنان غیر اتحادیه اروپا برای کاوش در اروپا و یادگیری از مربیان کلاس جهانی در حین تکمیل مدرک کارشناسی ارشد است. داوطلبان از هر کشوری در سراسر جهان تا زمانی که بتوانند مدرکی مبنی بر اتمام مدرک لیسانس خود را نشان دهند، می توانند درخواست دهند.

 

 

این بورسیه تحصیلی در پرتغال شهریه، بیمه درمانی و سایر هزینه های تحصیل را برای حداکثر دو سال پوشش می دهد. برای تکمیل درخواست بورس تحصیلی، دانشجو باید مدارک خود را مبنی بر سواد انگلیسی، مدرک پایان دوره کارشناسی، مدارک منابع مالی و توصیه نامه ارائه دهد. بسته به دانشگاهی که دانشجو برای آن درخواست خواهد داد، ممکن است شرایط ورودی اضافی نیز درخواست شود.

  1. بورسیه تحصیلی Gilman-FLAD پرتغال

مبلغ بورسیه: ۵۰۰۰ دلار

مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی

بورسیه تحصیلی Gilman-FLAD پرتغال که در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، مشارکتی بین برنامه بورس تحصیلی گیلمن و بنیاد توسعه لوسو-آمریکایی است که هدف آن ارتقای پرتغال به عنوان یک مقصد یادگیری و افزایش همکاری بین آنها و ایالات متحده است.

متقاضیان علاقه مند باید شهروندان ایالات متحده، یک دانشجوی کارشناسی با وضعیت علمی خوب و یک دریافت کننده گرنت Pell باشند. آن ها همچنین باید در یک برنامه در خارج از کشور شرکت کنند و باید برای یک تحصیل اعتباری در خارج از کشور یا برنامه کارآموزی در کشوری با مشاوره کلی سفر ۱ یا ۲ درخواست دهند یا قبلا پذیرفته شده باشند.

داوطلبان موفق این بورسیه تحصیلی در پرتغال در مجموع ۵۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد که می توانند تا یک سال تحصیلی در پرتغال از آن برای هزینه های تحصیل، سفر و مسکن استفاده کنند. همچنین به آن ها این فرصت داده می شود که زبان پرتغالی را یاد بگیرند تا بتوانند بهتر در جامعه غوطه ور شوند.

  1. کارنگی ملون پرتغالD. بورسیه ها

مبلغ بورسیه: شهریه کامل

مدرک تحصیلی واجد شرایط: Ph.D.

کارنگی ملون پرتغال (CMU)، با همکاری Fundação para a Ciência e Tecnologia (FCT)، یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی را در پرتغال ارائه می دهد. این برای داوطلبانی که علاقه مند به تکمیل Ph.D خود هستند آزاد است. مدرک تحصیلی در دانشگاه پرتغال CMU بر پیشرفت کشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) متمرکز است، بنابراین افراد منتخب می توانند در زمینه های مرتبط مانند علوم کامپیوتر، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی و سیاست عمومی، تعامل انسان و کامپیوتر تحصیل کنند. ، فناوری های زبان، رباتیک و مهندسی نرم افزار.

این برنامه برای اولین راه‌اندازی خود در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲، ۱۲ جایگاه را برای دریافت‌کنندگان مشتاق کمک هزینه باز کرده است که حداکثر تا چهار سال از حمایت کامل شهریه برخوردار خواهند شد. برای واجد شرایط بودن، دانشجو باید مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهد، در پرتغال اقامت داشته باشد، و در مورد موسسه میزبان پرتغالی که تحصیلات خود را در آن تکمیل خواهد کرد، تصمیم گرفته باشد. نامزدهای منتخب حداکثر دو سال را در CMU و بقیه سال های تحصیل را در دانشگاه خود سپری خواهند کرد. دانشگاه منتخب پس از اتمام برنامه، آنها دو Ph.D. مدرک تحصیلی، از هر موسسه ای که در آن شرکت کردند

 

 

  1. خدمات اجتماعی بورسیهPorto

مبلغ بورسیه: شهریه کامل، یارانه زندگی، هزینه های حمل و نقل و تحصیل، کمک هزینه ماهانه

مدرک تحصیلی واجد شرایط: کارشناسی ارشد، دکتری.

دانشگاه پورتو در پرتغال بورسیه هایی را برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورها با همکاری U.Porto ارائه می دهد. این بورسیه مبتنی بر نیاز است، بنابراین فقط کسانی که مشکلات مالی دارند در نظر گرفته می شوند.

داوطلبان برای واجد شرایط بودن برای بورسیه باید معیارهای درآمد خانوار را داشته باشند. برای درخواست، از وب سایت خدمات اقدام اجتماعی دانشگاه پورتو (SASUP) دیدن کنید تا لیست الزامات را مشاهده کنید. درخواست باید در مهلت مقرر تکمیل و به پورتال ثبت نام آنلاین ارسال شود.

 

 

داوطلبان موفق بورسیه تحصیلی متشکل از شهریه کاملاً پرداخت شده، کمک هزینه ماهانه بسته به نیاز مالی دانشجو و هزینه های زندگی از جمله حمل و نقل و مواد برای کل دوره تحصیلی دریافت خواهند کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم