شهرهای محبوب برای تحصیل در اسپانیا

شهرهای محبوب برای تحصیل در اسپانیا

برای درخواست تحصیل در اسپانیا، باید اهداف خود را با دقت تایید کنید و آن هایی را که مناسب شما هستند انتخاب کنید. عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. آیا می دانید چگونه شهر را انتخاب کنید؟ در ادامه، لیست شهرهای محبوب برای تحصیل در اسپانیا توسط شبکه مطالعات خارج از کشور آورده شده است. چگونه یک مقصد برای تحصیل در اسپانیا انتخاب کنیم؟

 

شهرهای محبوب

۱. مادرید

شهر منتخب طبیعتا پایتخت مادرید است، جایی که رهبران و شرکت های صنایع مختلف در اینجا جمع می شوند که فرصت های شغلی بیشتر و بهتری را فراهم می کند و ضمانت های رفاهی مختلف جامع و کامل تر خواهد بود.

در اینجا، چه صنایع سنتی، صنایع غذایی، یا الکترونیک، شیمیایی و ماشین سازی، همه آن ها بسیار توسعه یافته اند و مشاغل زیادی وجود دارد که می توان فراهم کرد. در اینجا، دانشجویان بین المللی نیز بسیار محبوب هستند.

 

۲. بارسلونا

وضعیت بارسلونا در اسپانیا برابر با وضعیت داخلی شانگهای است. توسعه اقتصادی آن کمتر از مادرید نیست. تقاضا برای استعدادها نیز بسیار زیاد است، اما توسعه کسب و کار بیشتر توسعه خواهد یافت.

علاوه بر این، توسعه فناوری و تکنولوژی های جدید در اینجا پیشرو خواهد بود و در کاربرد سریعتر خواهد بود. با قدم زدن در خط مقدم اکثر شهرها، صنایعی که می توانید در آن ها کار کنید محتوای تکنولوژیکی بالاتری خواهند داشت.

 

۳. والنسیا

این شهر به دلیل صنعت گردشگری توسعه یافته اش شهرت دارد و همچنین این شهر دارای کارخانه فرآوری خودرو فورد در جهان است که باعث توسعه صنایع مختلف در اطراف آن شده و تعداد زیادی شغل را فراهم کرده است.

با کار در اینجا، همه می توانند از چشم انداز درجه یک طبیعی و فرهنگی اروپا لذت ببرند، راحتی زندگی بسیار بالاست و امکانات مختلف زندگی نیز بسیار کامل است که می تواند به همه کمک کند تا بهتر با زندگی جدید سازگار شوند.

 

۴٫سویل

به عنوان یکی از شهرهایی با طولانی ترین تاریخ در اسپانیا، ردپای بسیار آشکاری از تلفیق تاریخ و مدرنیته را نشان می دهد. در صنعت گردشگری شهر، مشاغل جدید بسیاری ایجاد شده است.

اگر می خواهید در این شهر بمانید و کار کنید، باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرید، تا بتوانید بهتر با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

 

۵. سالامانکا

سالامانکا، واقع در شمال غربی اسپانیا، در سال ۲۰۰۲ به عنوان “پایتخت فرهنگی اروپا” نام گرفت. این میدان زیباترین میدان بزرگ اسپانیا و همچنین بسیاری از ساختمان های تاریخی و باشکوه را دارد. علاوه بر این، زادگاه اسپانیایی است. اگر دانش آموزان می خواهند معتبرترین زبان اسپانیایی را بیاموزند، سالامانکا قطعا بهترین انتخاب است!

به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری داخلی اسپانیا، شهر باستانی معروف سالامانکا در اسپانیا را دارد. علاوه بر این، سالامانکا هزینه زندگی پایین، امنیت خوبی دارد و برای زندگی بسیار مناسب است. در عین حال، این شهر دانش آموزان را از سراسر جهان جمع می کند و فضای یادگیری قوی دارد. ساکنان اینجا بسیار متواضع و دوستانه هستند. آن ها به گرمی از خارجی ها استقبال می کنند و آن ها را تشویق می کنند که به این شهر بیایند و زبان اسپانیایی خود را تقویت کنند.

 

۶. گالیسیا

گالیسیا، یک منطقه خودمختار واقع در شمال غربی اسپانیا، سمت اقیانوس اطلس اسپانیا است. صحبت از گالیسیا، در مورد سفری از شراب و غذای با کیفیت بالا، به ویژه غذاهای دریایی تولید شده در خور آن، و همچنین تنوع بسیار غنی از ماهی و گوشت گاو به دلیل اصالت آن صحبت می کند. زندگی گالیسیایی ها ارتباط تنگاتنگی با دریا دارد، از صنعت کنسرو کردن غذا گرفته تا ورزش های دریایی، از رستوران ها تا اسنک بارها در دهکده های ماهیگیری… علاوه بر این، آنها رفتار دوستانه ای با گردشگران دارند و سرعت زندگی آرامی دارند.

گالیسیا دارای مسیر زیارتی مشهور جهانی به سانتیاگو است که اکنون فرهنگ انباشته شده در طول قرن ها را حفظ کرده و سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کند. سانتیاگو د کامپوستلا به عنوان پایتخت گالیسیا نمادی از فرهنگ سنتی اروپایی است. در سال ۱۹۸۵ توسط یونسکو به عنوان میراث فرهنگی بشریت اعلام شد.

 

نحوه انتخاب شهر

 

۱. زبان

زبان رایج در شهرهای شمالی کاتالانی است. چه ارتباط روزانه باشد و چه تابلوهای سر در مغازه ها، از این زبان استفاده می شود و این به خودی خود برای یادگیری اسپانیایی همه مناسب نیست.

اما در مناطق مرکزی و جنوبی زبان رسمی اسپانیایی است که با آن آشنا هستیم و لهجه در اینجا خالص تر خواهد بود. زبان اسپانیایی در مدرسه و زندگی استفاده می شود، بنابراین همه می توانند سطح خود را بهتر ارتقا دهند.

 

۲٫ آب و هوا

منطقه جنوبی دارای عرض های جغرافیایی کم است و طبیعتاً در تابستان گرمتر است و در داخل خشکی است و خود دما نیز بالاتر خواهد بود. در کل باز هم سخت تر است. زندگی در تابستان به تهویه مطبوع بستگی دارد.

در مقایسه، منطقه شمالی نزدیک دریا بسیار راحت تر است. وزش نسیم دریا از دمای پایین جاده نیز می کاهد و اختلاف دمای شب و روز نسبتاً کم است. در مجموع برای زندگی مناسب تر خواهد بود و حتی در تابستان هم همه خیلی گرم نخواهند بود.

 

۳. مخارج

سطح توسعه اقتصادی در شمال و جنوب نیز متفاوت است. در مجموع، سطح توسعه اقتصادی در شمال از جنوب بالاتر خواهد بود، زیرا شمال در همه ابعاد توسعه قدرتمندتر خواهد بود.

بیایید اجاره را به عنوان مثال در نظر بگیریم تا تفاوت بین شمال و جنوب را بررسی کنیم. متوسط ​​قیمت اجاره خانه در شهرهای شمالی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو است. اگر می خواهید همان خانه را در جنوب اجاره کنید، فقط به یک قیمت معمولی نیاز دارید.

۴٫رژیم غذایی

تفاوت کمی در رژیم غذایی در داخل قلمرو وجود دارد. معروف ترین آن‌ ها پائلا، تاپاس، ماکارونی غذاهای دریایی و غیره هستند. میوه های توصیه شده پرتقال، گیلاس و هلو هستند که هم در شمال و هم در جنوب قابل خوردن هستند.

قیمت ها در شهرهای کوچک پایین تر خواهد بود. به عنوان مثال، شما حتی می توانید گیلاس را با قیمت ۱٫۹۹ یورو و ۲ کیلوگرم در سالامانکا خریداری کنید، اما در بارسلونا فقط می توانید یک جعبه کوچک بخرید. در شهرهای بزرگ، انتخاب های غذایی متنوع تر خواهد بود، با رستوران های مختلف از کشورهای مختلف، و البته رستوران های چینی اصیل تری نیز وجود دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم