آزمون Imat برای ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا

آزمون Imat برای ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا با وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا (MIUR)، برنامه های مدرکی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند و برای متقاضیان خارج از ایتالیا آزاد است. دانشگاه ها تعدادی مکان برای دانشجویان خانگی و خارج از کشور ارائه می دهند و آن ها به نمره آزمون IMAT نیاز دارند.

 

 

۱۴ دانشگاه در ایتالیا مدرک دکتری به زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

 1. دانشگاه باری
 2. دانشگاه بولونیا
 3. دانشگاه کامپانیا “لوئیجی وانویتلی”
 4. دانشگاه مسینا
 5. دانشگاه میلان
 6. دانشگاه میلان-بیکوکا
 7. دانشگاه ناپل فدریکو دوم
 8. دانشگاه پاویا
 9. دانشگاه رم “Sapienza”
 10. دانشگاه رم “تور ورگاتا”
 11. دانشگاه سینا
 12. دانشگاه تورین
 13. دانشگاه پادووا
 14. دانشگاه پارما

آزمون پذیرش بین ‌المللی پزشکی (IMAT) یک آزمون ورودی ویژه به زبان انگلیسی است که توسط Cambridge Assessment برای دانشجویانی که برای دانشکده ‌های پزشکی و جراحی در دانشگاه‌ های ایتالیا درخواست می ‌کنند، تهیه شده است.

این دانشکده‌ های پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می‌ شوند و مکان ‌هایی برای دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی باز است. ارزیابی کمبریج با وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا (MIUR) همکاری می کند تا IMAT را ایجاد کند، که معادل زبان انگلیسی آزمون پذیرش مورد استفاده برای دانشکده های پزشکی ایتالیایی است که به زبان ایتالیایی تدریس می شود.

فرمت IMAT

IMAT یک آزمون کاغذی و قلمی است که در مجموع شامل ۶۰ سوال چند گزینه ای است که در چهار بخش تقسیم بندی شده است. همه سوالات دارای پنج گزینه هستند که تنها یکی از آن ها درست است. دانش آموزان باید آزمون را در ۱۰۰ دقیقه تکمیل کنند که شامل کدنویسی در پاسخنامه می شود. بخش های IMAT به شرح زیر است:

IMAT بخش ۱

۱۰ سوال – استدلال منطقی

۱۲ سوال – دانش عمومی جدید در IMAT 2019))

IMAT بخش ۲

۱۸ سوال – زیست شناسی

IMAT بخش ۳

۱۲ سوال – شیمی

IMAT بخش ۴

۸ سوال – فیزیک و ریاضی

امتیازدهی IMAT

نمره کل یک داوطلب با استفاده از روش زیر تعیین می شود:

۱٫۵ امتیاز برای پاسخ صحیح؛

-۰٫۴ امتیاز برای پاسخ اشتباه؛

۰ امتیاز برای سوالی که پاسخ داده نشده است

مجموع امتیاز IMAT (حداکثر ۹۰ امتیاز) همراه با یک امتیاز در هر بخش از استدلال منطقی، دانش عمومی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات گزارش خواهد شد.IMAT بخش ۳

۱۲ سوال – شیمی

IMAT بخش ۴

۸ سوال – فیزیک و ریاضی

امتیازدهی IMAT

نمره کل یک داوطلب با استفاده از روش زیر تعیین می شود:

۱٫۵ امتیاز برای پاسخ صحیح؛

-۰٫۴ امتیاز برای پاسخ اشتباه؛

۰ امتیاز برای سوالی که پاسخ داده نشده است.

 

 

مجموع امتیاز IMAT (حداکثر ۹۰ امتیاز) همراه با یک امتیاز در هر بخش گزارش خواهد شد

استدلال منطقی، دانش عمومی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات.

راهنمای ثبت نام دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای IMAT

ثبت نام به عنوان دانشجوی غیر اتحادیه اروپا

 • اگر مقیم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید یا حداقل به مدت ۱ سال در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا با مجوز اقامت زندگی کرده باشید، کاندیدای اتحادیه اروپا محسوب می شوید.
 • اگر کاندیدای غیر اتحادیه اروپا هستید که در کشور خود زندگی می کنید، به سفارت/کنسولگری ایتالیا در کشور خود مراجعه کنید.
 • اگر کاندیدای غیر اتحادیه اروپا هستید و در کشوری متفاوت از کشور اصلی خود اقامت دارید، باید به سفارت در آن کشور مراجعه کنید.

پیش ثبت نام

سفارت به شما می گوید که چه مدارک را تهیه کنید. مدارک و الزامات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما برخی از اسناد رایج هستند.

 • اعلام ارزش (DoV)

مدرکی مبنی بر اینکه شما ۱۲ سال تحصیلات دارید و واجد شرایط درخواست برای یک دانشگاه ایتالیا هستید. این توسط کنسولگری کشوری که موسسه (مدرسه شما) در آن مستقر است صادر می شود.

 • فرم A: برای دانلود یک نسخه کلیک کنید.

شما باید این فرم را با دانشگاه انتخابی اول خود پر کرده و آن را امضا کنید.

 • عکس های شما
 • کپی پاسپورت

مهم: دانشگاه ها نیازی به آزمون های مهارت زبان انگلیسی یا ایتالیایی ندارند، اما کنسولگری ممکن است به آن ها نیاز داشته باشد، بنابراین باید از آن ها بپرسید (برای ویزای دانشجویی).

مراحل نام نویسی

 • شما باید یک حساب Universitaly ایجاد کنید: https://www.universitaly.it
 • وزارتخانه تاریخ ثبت نام IMAT را اعلام می کند
 • شما برای IMAT از طریق حساب universItaly ثبت نام می کنید و به صورت آنلاین پرداخت می کنید.
 • می توانید یکی از مراکز آزمون موجود را انتخاب کنید. (اگر می خواهید در امتحان ایتالیا شرکت کنید، باید در اولین انتخاب خود این کار را انجام دهید)
 • دو ایمیل دریافت خواهید کرد که باید آن ها را پرینت بگیرید و در روز امتحان به همراه داشته باشید:
 • اولین ایمیل تأییدیه اکانت Universitaly است که به تازگی ایجاد شده است و به آدرس ایمیلی که برای ایجاد حساب کاربری خود استفاده کرده اید ارسال می شود.
 • ایمیل دوم برای تایید پرداخت شما و اینکه سفارش شما با ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج پذیرفته شده است. این ایمیل به آدرس ایمیل دارنده کارت اعتباری که برای پرداخت IMAT استفاده کرده اید ارسال می شود.

روز امتحان

هر مرکز آزمون مشخصات خاص خود را دارد از جمله اینکه چه زمانی باید حضور داشته باشید. بنابراین لطفاً از آن آگاه باشید و مشخصات مرکز خود را بررسی کنید. برخی از افراد به دلیل اینکه بعد از زمان درخواستی حاضر شدند، اجازه حضور در امتحان را نداشتند.

 • در روز آزمون باید مدارک/موارد زیر را به همراه داشته باشید:
 • هر دو ایمیل تاییدی که در طی مراحل ثبت نام و پرداخت دریافت کرده اید.
 • فرم شناسایی با عکس (این باید همان چیزی باشد که هنگام ثبت نام در حساب Universitaly استفاده کرده اید)
 • خودکار سیاه. (بعضی از مراکز به شما خودکارهای مشکی می دهند، بنابراین حتی اگر آن ها را بیاورید به شما می گویند که آن را در کیف خود بگذارید اما بهتر است آن ها را همراه داشته باشید)

بعد از امتحان

 • برگه سوال و پاسخ ها قبل از انتشار نتایج در وب سایت MIUR منتشر می شود. کاندیداها پنج روز فرصت دارند تا «item challanges» را از تاریخ انتشار این موارد ارسال کنند.
 • نتایج معمولاً در عرض حدود چهار هفته از تاریخ آزمون در دسترس هستند. MIUR نتایج در وب سایت آن ها منتشر می شود. برای جزئیات، لطفاً به: http://accessoprogrammato.miur.it مراجعه کنید
 • قبل از اینکه رتبه بندی رسمی (با نام) در روزهای خاصی منتشر شود، رویدادهای دیگری در مورد نتایج رخ می دهد.
 • حدود دو هفته پس از امتحان، نتایج ناشناس در وب سایت دانشگاه منتشر می شود. رتبه بندی ناشناس لیستی از ALL نتایج هر آزمون گیرنده است. با این حال، هیچ راهی برای دانستن نتایج شما وجود ندارد، زیرا هیچ نامی وجود ندارد، فقط کد وجود دارد. لیست ناشناس نیز بر اساس امتیاز مرتب نشده است.
 • سه هفته پس از امتحان، نمرات شخصی خود را در قسمت رزرو شده در وب سایت دانشگاه دریافت خواهید کرد. شما تجزیه و تحلیل امتیاز خود و نحوه عملکرد خود را در هر بخش خواهید دید.
 • حدود ۴ هفته بعد از امتحان، رتبه بندی رسمی اعلام می شود. اگر کاندیدای اتحادیه اروپا هستید، رتبه بندی در منطقه رزرو شده در Universitaly منتشر می شود. اگر کاندیدای غیر اتحادیه اروپا هستید، رتبه بندی توسط دانشگاه ها منتشر می شود. شما باید با دانشگاه انتخاب اول خود بررسی کنید زیرا آن ها رتبه بندی خود را منتشر می کنند.

 

 

ثبت نام/ویزا

پس از اعلام نتایج، دانشگاه انتخابی اول شما یک ایمیل به شما می ‌فرستد که به شما اطلاع می ‌دهد که قبول شده‌ اید و دستورالعمل ‌هایی که باید برای تکمیل ثبت ‌نام خود دنبال کنید.

 • این فرآیند ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد، اما معمولاً از شما می‌خواهند اسناد خاصی را اسکن کنید.
 • هزینه ها را پرداخت کنید و تمام. شما در دانشگاه ثبت نام خواهید کرد.
 • برای ویزای دانشجویی خود در سفارت/کنسولگری خود درخواست دهید و در عین حال دانشگاه خود را در جریان روند کار قرار دهید.
 • توصیه می شود حتی پس از پرداخت هزینه های خود با آن ها تماس بگیرید و به آن ها اطلاع دهید که برای دریافت ویزای خود به مدت زمانی نیاز دارید. دانشگاه ها در مورد متقاضیان غیر اتحادیه اروپا و چارچوب های زمانی مورد نیاز برای درخواست های ویزا که زمان اضافی اعطا می کنند کاملاً درک دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم