سوالات متداول در مورد تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا مورد توجه هزاران دانشجو در سراسر جهان است. بدیهی است، به عنوان یک دانشجوی بین المللی که مایل به تحصیل در خارج از کشور در اسپانیا هستید، سوالات زیادی خواهید داشت، چه مربوط به شهریه، هزینه های زندگی، خوابگاه و یا حتی هر چیز مرتبط با دانشگاه باشد. در بخش‌ های بعدی، فهرستی از سوالات متداول در مورد تحصیل در اسپانیا را مشاهده می‌ کنید و سپس پاسخ آن ‌ها را خواهید دید. به خاطر داشته باشید که اگر مایل به تحصیل در اسپانیا هستید، چیزهای زیادی از جمله پیشرفت تحصیلی، رشد شخصی و صرفاً یک تجربه برجسته وجود دارد.

 1. ۱. چرا باید اسپانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم؟

اسپانیا ترکیبی ایده آل از آموزش با کیفیت، آب و هوای خوب، فضای باز عالی و مقرون به صرفه بودن است. این ها به تنهایی باید یکی از دلایل اصلی تحصیل در اسپانیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی باشد. بسیاری از چیزهای دیگر، از جمله فرهنگ منحصربه ‌فرد اسپانیا، فرصتی برای تمرین زبان و غذاهای عالی و مملو از خوراکی‌ ها و وعده‌ های غذایی خوشمزه، یک امتیاز عالی هستند. مهمتر از همه، اسپانیا به دلیل آموزش، نوآوری و تحقیقات خود در سطح بین المللی مشهور است – که سواحل شنی طلایی برای آن ها افزوده می شود.

 

 

 1. ۲. آیا می توانم در اسپانیا به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

بسیاری از موسسات آموزش عالی در اسپانیا دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، بنابراین امکان تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی وجود دارد. همچنین می توانید برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی را در دانشگاه های خصوصی یا بین المللی در کشور بیابید که برخی از آن ها کل برنامه درسی خود را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. بسیاری از دانشگاه‌ های اسپانیا به دانشجویان بین ‌المللی خود دوره‌ های اسپانیایی را برای یادگیری/تمرین زبان اسپانیایی قبل از شروع تحصیل ارائه می‌ دهند.

 1. ۳. آیا برای برنامه آموزش زبان انگلیسی به تافل یا آیلتس نیاز دارم؟

اگر از کشوری غیر انگلیسی زبان آمده اید و قصد دارید در یک برنامه آموزش انگلیسی در اسپانیا ثبت نام کنید، احتمالاً باید مدرکی دال بر مهارت انگلیسی ارائه دهید. معمولاً دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند که تافل یا آیلتس را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست خود ارائه دهید. اگر از یک کشور انگلیسی زبان می آیید یا در یک برنامه آموزشی اسپانیایی ثبت نام می کنید، نیازی به اثبات مهارت انگلیسی ندارید.

 1. ۴. برای تحصیل در اسپانیا به چه مقدار پول نیاز دارم؟

اسپانیا به دلیل مقرون به صرفه بودن و شهریه پایین برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است. هزینه تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی تقریباً ۲۰۰۰ یورو در سال در دانشگاه های دولتی است. هزینه ها در دانشگاه های دولتی در اسپانیا توسط دولت تعیین می شود و معمولاً در دانشگاه های دولتی مختلف یکسان است. از سوی دیگر، دانشگاه های خصوصی هزینه های خود را تعیین می کنند، به این معنی که می توانند بسیار بالاتر از دانشگاه های دولتی باشند.

 

 

در مورد هزینه های زندگی عمومی، دانشجویان بین المللی برای پوشش هزینه های زندگی خود در اسپانیا، از جمله اجاره، غذا، نوشیدنی و سرگرمی، تقریباً به ۹۰۰ یورو در ماه نیاز دارند. البته، هزینه‌ های ماهانه به مکان آن نیز بستگی دارد، زیرا شهرهای اسپانیایی مانند بارسلونا یا مادرید معمولاً در مورد اجاره گران ‌تر هستند. در مجموع نوع اقامت و سبک زندگی نیز نقش اساسی در هزینه های ماهانه دارد.

 1. ۵. آیا برای تحصیل در اسپانیا به ویزای دانشجویی نیاز دارم؟

اگر از خارج از اتحادیه اروپا آمده اید، برای تحصیل در اسپانیا به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت. پس از پذیرش برای ورود به اسپانیا و ادامه تحصیل، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. معمولاً دانشجویان بین المللی پس از پذیرش در برنامه تحصیلی مورد نظر خود برای ویزای دانشجویی خود به اسپانیا اقدام می کنند.

 1. ۶. چگونه می توانم برای ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کنم؟

برای درخواست ویزای تحصیلی بلند مدت اسپانیا (بیش از شش ماه)، باید به سفارت/کنسولگری اسپانیا در کشور خود مراجعه کنید. شما باید یک یا دو فرم درخواست را پر کنید و مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسه معتبر
 • دو عکس گذرنامه اخیر
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • بیمه سلامت
 • اثبات منابع مالی
 1. ۷. شرایط تحصیل در اسپانیا به عنوان دانشجوی بین المللی چیست؟

شرایط تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی شامل اخذ پذیرش در یک برنامه تحصیلی در اسپانیا، اخذ ویزای دانشجویی، برآورده کردن شرایط مالی، دریافت بیمه درمانی و یافتن محل اقامت مناسب است. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید مدارک تحصیلی خارجی خود را نیز به طور رسمی در اسپانیا به رسمیت بشناسید.

 1. ۸. آیا اجازه کار در اسپانیا به عنوان دانشجوی بین المللی را دارم؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای دانشجویی، شما فقط می توانید ۲۰ ساعت در هفته در اسپانیا کار کنید، یعنی فقط می توانید شغل پاره وقت پیدا کنید. بسیاری از دانشجویان بین المللی در طول تحصیل خود در اسپانیا برای کسب درآمد اضافی به صورت پاره وقت کار می کنند. دانش ‌آموزان از داخل اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اجازه دارند به همان تعداد ساعت کار کنند که دانشجویان اسپانیایی.

 

 

 1. ۹. اگر برنامه تحصیلی من به زبان انگلیسی باشد، آیا باید اسپانیایی بدانم؟

اگرچه بستگی به دانشگاه دارد، اما اگر برنامه شما کاملاً اسپانیایی باشد، نیازی به اثبات مهارت زبان انگلیسی نخواهید داشت. با این حال، شما باید مدرکی دال بر مهارت زبان اسپانیایی ارائه دهید.

 1. ۱۰. آیا برای تحصیل در اسپانیا به بیمه درمانی نیاز دارم؟

برای تحصیل در اسپانیا باید بیمه درمانی بخرید زیرا بیمه سلامت بخش ضروری ویزای دانشجویی است. بنابراین، اگر برای ورود به اسپانیا به ویزای دانشجویی نیاز دارید، حتماً به بیمه نامه درمانی نیز نیاز دارید.

 1. ۱۱. آیا می توانم پس از پایان تحصیل در اسپانیا بمانم؟

شما می توانید پس از پایان تحصیلات خود تا ۱۲ ماه در اسپانیا بمانید که به عنوان “ویزای جستجوی کار” شناخته می شود. این ویزا به فارغ التحصیلان کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا حدود ۱۲ ماه در اسپانیا بمانند و به دنبال کار بگردند. . پس از یافتن شغل و انعقاد قرارداد کاری، فارغ التحصیلان می توانند برای مجوز کار اقدام کنند. در طول این ۱۲ ماه، شما اجازه کار در اسپانیا را ندارید. شما باید ۶۰ روز قبل از انقضای شماره شناسایی خارجی NIE یا ۹۰ روز پس از انقضای آن برای این «ویزای جستجوی کار» درخواست دهید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم