۸ دانشگاه ایالات متحده با بیشترین دانشجویان بین المللی

۸ دانشگاه ایالات متحده با بیشترین دانشجویان بین المللی

یکی از مزایای بی شمار تحصیل در خارج از کشور، فرصت ملاقات با سایر دانشجویان بین المللی و ایجاد دوستی های پایدار با افراد از طبقات مختلف است که تجربه ای واقعاً ذهن گشا را ایجاد می کند.

 

 

اگر هدف خود را برای تحصیل در ایالات متحده قرار داده اید، تنها نیستید – این محبوب ترین مقصد تحصیلی در جهان است که طبق گزارش درهای باز در سال ۲۰۱۵ رکورد بالای ۹۷۴۹۰۰ دانشجو را در سال ۲۰۱۵ جذب کرده است، که این تعداد احتمالاً در آینده نزدیک به یک میلیون نفر برسد. بدیهی است که به نظر می رسد افراد زیادی در آن جا می شوند، اما به خاطر داشته باشید که این دانشجویان در حدود ۴۵۰۰ موسسه اعطای مدرک (و ۹٫۸۳۴ میلیون کیلومتر مربع) پراکنده خواهند شد.

کدام دانشگاه های ایالات متحده بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را جذب می کنند؟ بر اساس شاخص «دانشجویان بین ‌المللی» رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهانی QS در سال‌ های ۲۰۱۶-۲۰۱۷، مروری بر ۱۰ مؤسسه برتر ایالات‌ متحده از نظر تنوع بدنه دانشجویی ‌شان را بخوانید. این شاخص نسبت دانشجویان بین المللی در هر دانشگاه را ارزیابی می کند. توجه داشته باشید که تنها دانشگاه های ایالات متحده که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار دارند در این لیست گنجانده شده اند.

  1. موسسه فناوری ایلینوی

رتبه ۱۵ در جهان از نظر نسبت دانشجویان بین المللی (و ۴۰۱-۴۱۰* در کل)

دانشگاه پیشرو ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی، مؤسسه فناوری ایلینوی است که با نام Illinois Tech یا IIT نیز شناخته می شود، که در شاخص «دانشجویان بین المللی» رتبه بندی، نمره کامل ۱۰۰ را دریافت می کند. این دانشگاه که در شهر دانشجویی پرشتاب شیکاگو واقع شده است، کل ثبت نام تقریباً ۸۰۰۰ دانشجو شامل بیش از ۱۰۰۰ نفر از گروه های اقلیت است. مدرسه تحصیلات تکمیلی IIT بسیار متنوع است، به طوری که ۶۵٪ از دانشجویان فارغ التحصیل از خارج از کشور و ۱۰۰ ملیت به طور کلی در بدنه دانشجویی IIT حضور دارند.

  1. دانشگاه کارنگی ملون

رتبه ۲۴ برای نسبت دانشجویان بین المللی (۵۸ در کل)

دانشگاه کارنگی ملون با کسب امتیاز تقریباً عالی ۹۹٫۸ برای نسبت دانشجویان بین المللی خود، در پیتسبورگ، پنسیلوانیا واقع شده است و ۱۳۶۵۰ دانشجو از ۱۱۴ کشور را در خود جای داده است که ۵۸ درصد از دانشجویان فارغ التحصیل از خارج از ایالات متحده هستند. علاوه بر داشتن مراکز ماهواره ای در سیلیکون ولی و منهتن در ایالات متحده، کارنگی ملون اولین دانشگاه ایالات متحده بود که پردیس خود را در استرالیا (در آدلاید) افتتاح کرد و همچنین یک پردیس شعبه کارشناسی در دوحه قطر دارد.

  1. موسسه فناوری استیونز

رتبه ۵۱ برای نسبت دانشجویان بین المللی (۶۵۱-۷۰۰ در کل)

سومین دانشگاه دارای رتبه برتر در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی، موسسه فناوری استیونز است که خود را به عنوان “دانشگاه نوآوری” معرفی می کند. این دانشگاه که در هوکن، نیوجرسی قرار دارد، دارای جمعیت دانشجویی متنوعی است که از بیش از ۵۰ کشور در سراسر جهان جذب شده اند. خدمات دانشجویی و دانش پژوه بین‌المللی (ISSS) با کمک به آن ها در فرم‌ های رسمی روادید و همچنین ارائه برنامه‌ های تبادل بین ‌فرهنگی، انتقال را برای دانشجویان خارج از کشور تسهیل می ‌کند.

  1. موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

رتبه ۶۵ برای نسبت دانشجویان بین المللی (اول در کل)

 

 

برترین دانشگاه جهان در رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های جهانی QS، موسسه فناوری ماساچوست (MIT) امتیاز قوی برای تنوع دانشجویان خود کسب می‌ کند و همچنین بالاترین رتبه دانشگاه ایالات متحده در شاخص ارزیابی نسبت اعضای هیئت علمی بین‌ المللی است. حدود ۳۲۸۹ از ۱۱۳۳۱ دانشجوی MIT بین المللی هستند که ۴۲ درصد از دانشجویان فارغ التحصیل را شامل می شود. این دانشگاه همچنین در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ پذیرای ۵۳۹ دانشجوی تبادلی، میهمان و ویژه بوده است. علاوه بر تحصیلات معتبر، این دانشگاه به دلیل سیاست ‌های کورکورانه و کمک ‌های مالی سخاوتمندانه‌ اش شناخته شده است، به این معنی که هر دانشجویی که پذیرش دریافت کند نیز به اندازه کافی برای حضور در آن حمایت می‌ شود.

  1. مدرسه جدید

رتبه ۶۷ برای نسبت دانشجویان بین المللی (۶۰۱-۶۵۰ در کل)

با حدود ۳۲٪ از دانشجویانش از خارج از کشور، و حدود ۱۱۶ کشور نمایندگی، The New School به عنوان بین المللی ترین دانشگاه ایالات متحده در گزارش اخبار و جهانی ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد و اکنون در این فهرست رتبه دوم را دارد. مدرسه نیو که در منطقه گرینویچ ویلج شهر نیویورک واقع شده است، عمدتاً بر روی هنرها، علوم اجتماعی و علوم انسانی تمرکز دارد و دانش آموزان مشهور سابق آن شامل افرادی مانند بردلی کوپر و مارک جیکوبز هستند.

  1. دانشگاه شمال شرقی

رتبه ۷۰ برای نسبت دانشجویان بین المللی (مشترک ۳۶۱ در کل)

دانشگاه نورث ایسترن واقع در بوستون، ماساچوست، دارای ۱۸۰۰۰ دانشجوی کارشناسی است که ۳۴۰۰ نفر از آنها بین المللی هستند. دانشگاه به داشتن چشم انداز جهانی افتخار می کند. نمونه هایی از این در عمل شامل یک برنامه آموزشی تعاونی است که مطالعه کلاسی را با تجربه حرفه ای در هفت قاره و یک برنامه مطالعه جامع در خارج از کشور ادغام می کند.Northeastern همچنین اولین پردیس بین المللی خود را در تورنتو در سال جاری افتتاح کرد و دارای پردیس های منطقه ای در سایر نقاط ایالات متحده از جمله دره سیلیکون است.

  1. دانشگاه کلمبیا

رتبه ۸۹ برای نسبت دانشجویان بین المللی (۲۰ در کل)

دانشگاه کلمبیا یکی دیگر از برترین دانشگاه ‌های شهر نیویورک است که تعداد زیادی دانشجو در خارج از کشور دارد و ۳۲ درصد از ۳۰۳۰۰ دانشجوی آن از خارج از ایالات متحده هستند. از جمله ابتکارات جهانی که در دانشگاه انجام می شود، مشارکت دانشگاه کلمبیا برای توسعه بین المللی (CUPID) به رهبری دانشجویان است که هدف آن امکان بحث، آگاهی و اقدام چند رشته ای در زمینه توسعه و امداد چند ملیتی است.

 

 

  1. دانشگاه رایس

رتبه ۱۰۷ برای نسبت دانشجویان بین المللی (۹۰ در کل)

حرکت به هیوستون، تگزاس، و جدیدترین ارقام از دانشگاه رایس نشان می دهد که تقریبا نیمی از دانشجویان آن (۳۲۹۸ از ۶۶۲۳) از خارج از کشور آمده اند، که تعداد آنها در سال های اخیر افزایش یافته است. رایس انتخابی ترین مؤسسه در ایالت در نظر گرفته می شود و با نسبت قوی دانشجو به هیأت علمی (شش به یک)، سطح بالای تحقیقاتش برای یک دانشگاه نسبتاً کوچک، و برنامه های علمی کاربردی آن، دانشجویان را جذب می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم