۷ دانشگاه ارزان در مجارستان برای دانشجویان بین المللی

مجارستان کشوری با یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان است و زبان مجارستانی نشان دهنده تاریخ باستانی آن است زیرا این زبان شبیه به زبان هون ها است. این کشور دارای آهنگسازان مشهور بسیاری است و یکی از اسباب بازی های معروف کودکان (مکعب روبیک) در مجارستان اختراع شد.

 

 

مانند بسیاری از کشورهای اروپای شمالی، مجارستان به چشمه های آب گرم و چشمه های آبگرم معروف است و تنها در این کشور حدود ۱۵۰۰ مورد از این چشمه ها وجود دارد! نکته جالب دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که تعداد زیادی برنده جایزه نوبل در مجارستان وجود دارد و این کشور به دلیل ثبات در کسب مدال های طلا در بازی های المپیک شناخته شده است. شما مطمئناً دوست دارید اینجا مطالعه کنید!

اگر مشتاق تحصیل در اروپا با بودجه محدود هستید، می توانید وارد دانشگاه های مجارستان شوید زیرا هزینه های تحصیلی ارزان تری دارند. در این مقاله مقرون به صرفه ترین دانشگاه های مجارستان را بررسی خواهیم کرد!

آیا این دانشگاه های ارزان در مجارستان آموزش خوبی ارائه می دهند؟

سوالی که بسیاری از دانشجویان بین المللی می پرسند کیفیت تحصیل در این دانشگاه های مقرون به صرفه در مجارستان است. همانطور که در خلاصه‌ های دانشگاهی زیر مشاهده می ‌کنید، این دانشگاه‌ ها یکی از برترین دانشگاه‌ های اروپا هستند که دارای برنامه درسی قوی هستند. هزینه پایین شهریه ناشی از هزینه پایین زندگی در مجارستان است، بنابراین نباید نگران باشید که تحصیل شما در مجارستان آسیب خواهد دید.

دانشگاه های ارزان مجارستان

 1. دانشگاه پچ
 • شهریه برای برنامه های کارشناسی بین المللی: ۲۰۰۰ یورو – ۳۸۰۰ یورو (۲۲۲۱ – ۴۲۱۹ دلار آمریکا) در هر ترم
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی بین المللی: ۲۰۰۰ یورو – ۴۰۰۰ یورو (۲۲۲۱ – ۴۴۴۲ دلار آمریکا) در هر ترم

با شهریه ای که از ۵۰۰۰ یورو در سال شروع می شود، دانشگاه پچ ارزان ترین موسسه آموزشی در مجارستان برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه یکی از دانشکده های پزشکی و حقوقی معتبر کشور می باشد. دانشگاه پکس با ارائه دوره های ۵۵ درجه برای دانشجویان بین المللی، تعداد دانشجویان بین المللی خود را با پذیرش بسیاری از محققان و دانشجویان مبادله ای از نزدیک به ۱۰۰ کشور افزایش می دهد.

 1. دانشگاه کوروینوس بوداپست
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: ۲۵۰۰ یورو – ۳۲۰۰ یورو (۲۷۷۸ – ۳۵۵۶ دلار آمریکا) در هر ترم
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: ۲۹۰۰ یورو – ۳۶۰۰ یورو (۳۲۲۳ – ۴۰۰۱ دلار آمریکا) در هر ترم

 

 

دانشگاه بعدی در لیست ارزان ترین دانشگاه های مجارستان برای دانشجویان بین المللی، دانشگاه کوروینوس بوداپست است. دانشگاه کوروینوس بوداپست به جای تدریس فقط به زبان خود، به زبان ‌های مجارستانی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی تدریس می‌ کند تا دانشجویانی که از کشورهای مختلف می‌آیند هنوز فرصت تحصیل به زبان خود را داشته باشند.

دانشگاه کوروینوس تنها چهار برنامه ارائه می دهد و به شدت درگیر همکاری های بین المللی است، مانند برنامه اراسموس، که منجر به تبادل دانشجویان و دانشجویان بین المللی به دانشگاه کوروینوس بوداپست می شود.

 1. دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: ۳۲۰۰ یورو (۳۵۵۶ دلار آمریکا) در هر ترم
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: ۳۲۰۰ یورو – ۴۵۰۰ یورو (۳۵۵۶ – ۵۰۰۲ دلار آمریکا) در هر ترم

ماموریت اصلی دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست (BME) تخصص دانشجویان در رشته های فناوری اطلاعات است و تاکید آن ها بر روی رشته های علوم و اقتصاد است. به دلیل درگیری شدید آن ها در علم، تمرکز آن ها بر تحقیق روز به روز بیشتر می شود.

این دانشگاه ارزان در مجارستان با آماده کردن دانشجویان خود و همچنین آماده کردن راه برای فارغ التحصیلان آینده، مملو از تجهیزات و آزمایشگاه های پیشرفته است که در زمینه تحقیق تخصص دارند.

 1. دانشگاه Szeged
 • شهریه برای برنامه های کارشناسی: ۱۵۰۰ یورو – ۳۱۰۰ یورو (۱۶۶۶ – ۳۴۴۳ دلار آمریکا) در هر ترم
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: ۱۸۰۰ یورو – ۵۰۰۰ یورو (۱۹۹۹ – ۵۵۵۳ دلار آمریکا) در هر ترم

دانشگاه Szeged که با نام SZTE شناخته می شود، نه تنها به عنوان برترین موسسه در کشور مجارستان شناخته می شود، بلکه به دلیل موقعیت مکانی خود نیز شناخته شده است. شهر سگد به جشنواره ها و مهمانی هایش معروف است به طوری که جوانان زیادی به این شهر سفر می کنند. در نتیجه، این شهر از جمعیت جوان تشکیل شده است که مکانی ایده آل برای ساختن دانشگاهی با رتبه برتر است.

این تنها یک نمونه از بسیاری از برنامه های کارشناسی است، بنابراین برنامه های خود را از این لیست انتخاب کنید و شهریه دقیق خود را دریافت کنید. دانشگاه Szeged یکی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های مجارستان را دارد.

 1. دانشگاه Eötvös Loránd
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: ۱۷۰۰ یورو – ۴۲۰۰ یورو (۱۸۸۸ – ۴۶۶۵ دلار آمریکا) در هر ترم
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: از ۲۲۰۰ یورو (۲۴۳۳ دلار آمریکا) در هر ترم شروع می شود

بعدی در لیست ارزان ترین دانشگاه های مجارستان برای دانشجویان بین المللی، دانشگاه Eötvös Loránd است. به دلیل لهجه ها و نقطه های فراوانی که دارد، از این دانشگاه به عنوان ELTE یاد می کنم. ELTE به دلیل محبوبیت خود شناخته شده است و ELTE محبوب ترین دانشگاه در کشور مجارستان است. مانند دانشگاه Semmelweis، ELTE به طور گسترده با مشارکت های بین المللی درگیر است و دانشجویان از بیش از ۸۰ کشور برای دوره های پزشکی خود در ELTE شرکت می کنند.

 

 

 1. دانشگاه سملویز
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: ۳۳۰۰ تا ۳۶۰۰ دلار در هر ترم
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ دلار در هر ترم

دانشگاه Semmelweis که به عنوان قدیمی ترین دانشکده پزشکی در مجارستان تأسیس شده است، یکی از بسیاری از مؤسسات پزشکی است که در مجارستان تأسیس شده است و یک دانشگاه بین المللی دوستدار است. بسیاری از دانشجویان بین المللی که به سه زبان (مجارستانی، آلمانی و انگلیسی) ارائه می شوند، برای تکمیل تحصیلات پزشکی خود به دانشگاه سملوایس می آیند. بدنه دانشجویی Semmelweis یک سوم از دانشجویان بین المللی تشکیل شده است.

 1. دانشگاه دبرسن
 • هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: ۶۰۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار در سال
 • هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: ۶۵۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار در سال

دانشگاه دبرسن، یکی از دانشگاه های ارزان مجارستان برای دانشجویان بین المللی، با ارائه تقریباً ۲۵۰۰۰ دوره، نزدیک به ۱۰۰ برنامه کارشناسی و ۱۰۰ برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. UB که از ۱۴ دانشکده تشکیل شده است، یکی از بزرگترین مؤسساتی است که امروزه در کشور مجارستان وجود دارد.

این دانشگاه که در شهر دبرسن قرار دارد، در دومین شهر بزرگ مجارستان واقع شده است و دبرسن جشنواره ‌ها، مهمانی‌ها و پارک ‌های تفریحی زیادی را به دانشجویان دانشگاه UB ارائه می‌ کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم