۶ راه برای دریافت ویزای کار لهستان پس از تحصیل

6 ways to get a Polish work visa after studying

۶ راه برای دریافت ویزای کار لهستان پس از تحصیل

لهستان سرزمینی است که در آن غرب و شرق به هم می رسند. ترکیبی از فرهنگ ها در معماری، هنر و غذاهای این کشور قابل مشاهده است. لهستان دارای دانشگاه های قدیمی و معتبری است که آموزش با کیفیت و ارزان ارائه می دهند که توجه جامعه دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است.

ممکن است پس از اتمام برنامه تحصیلی، ترک چنین کشور زیبایی سخت باشد. مهم نیست داستان شما چیست، اگر می خواهید به زندگی و کار در لهستان ادامه دهید، باید گزینه های خود را بدانید. ساکنان لهستان از افرادی که از قوانین دولتی پیروی می کنند استقبال می کنند.

 

 

مانند هر کشور عضو اتحادیه اروپا، اجازه اقامت شما برای اقامت در لهستان پس از اتمام تحصیلات به ملیت شما بستگی دارد. دانشجویان خارجی اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا سوئیس ممکن است پس از فارغ التحصیلی بدون محدودیت در لهستان کار کنند. فقط باید مطمئن شوید که مجوز اقامت شما درست است. شما باید ثابت کنید که از نظر مالی قادر به زندگی در کشور بدون کمک دولت هستید.

دانشجویان ارمنستان، بلاروس، گرجستان، مولداوی، روسیه و اوکراین می توانند بدون مجوز کار به مدت شش ماه و حداکثر ۱۲ ماه در لهستان کار کنند. در این موارد، اعلام یا مجوز استخدام شما توسط کارفرمای شما آغاز می شود.

به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا، شما حق دارید بدون مجوز کار کار کنید، اما باید درخواست خود را برای مجوز جدید قبل از انقضای آن ارسال کنید. نگران نباشید اگر اعتبار ویزا تا زمانی که مجوز جدیدی قبل از انقضا ارائه شده است، منقضی شده باشد. شما می توانید به طور قانونی در کشور بمانید و منتظر تصمیم باشید.

کارت اقامت موقت

اگر تصمیم دارید بمانید و کار کنید اما شغلی پیدا نکرده اید، می توانید برای این مجوز اقدام کنید. اجازه اقامت موقت را می توان یک بار و مستقیماً پس از فارغ التحصیلی برای یک دوره ۹ ماهه صادر کرد.

برای درخواست این ویزای کاری لهستان، باید موارد زیر را تهیه کنید

 • دیپلم فارغ التحصیلی از دانشگاه لهستان
 • مدارک تایید کننده داشتن بیمه درمانی
 • اثبات مالی
 • مدارک ارائه شده از محل سکونت (مانند تاییدیه ثبت نام، قرارداد اجاره آپارتمان)
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورت

پردازش مجوز معمولا یک ماه طول می کشد. به عنوان فارغ التحصیل از دانشگاه لهستان، برای شروع کار نیازی به مجوز کار ندارید.

 

 

ویزای کاری لهستان: اقامت موقت و اجازه کار

این مجوز برای افراد خارجی که برای یک کارفرمای لهستانی کار می کنند مورد نیاز است. هنگامی که یک قرارداد کاری را تضمین کردید و قبل از اینکه کارت اقامت موقت شما منقضی شود، کارفرمای شما باید این روند را آغاز کند.

اقامت موقت و اجازه کار شما می تواند تا ۳ سال معتبر باشد، اما اعتبار آن به خود قرارداد کار بستگی دارد. اگر کارفرمای شما تصمیم دارد شما را برای یک سال استخدام کند، مجوز اقامت و کار شما برای آن زمان معتبر است. در صورتی که تصمیم به گرفتن شغل جدید دارید، باید دوباره کل فرآیند را طی کنید.

اقامت موقت برای فعالیت تجاری

اگر می خواهید در این کشور کسب و کار راه اندازی کنید، می توانید واجد شرایط اقامت موقت شوید. این ویزای کاری لهستان اساساً سرمایه گذار را ملزم می کند که فعالیت تجاری خود را راه اندازی کند و نشان دهد که حداقل ۱۵۰۰۰ یورو در سال درآمد ایجاد می کند تا واجد شرایط مجوز اقامت موقت باشد.

شما می توانید در انواع شرکت های زیر تجارت کنید:

 • شرکت تضامنی: ممکن است توسط حداقل دو نفر یکی به عنوان شریک با مسئولیت محدود و دیگری به عنوان شریک عام تشکیل شود.
 • مشارکت سهامی محدود: حداقل یک شریک عمومی (شخص حقیقی/حقوقی) و سهامدار (شخص حقیقی/حقوقی) با حداقل سرمایه سهام ۵۰۰۰۰ PLN
 • شرکت با مسئولیت محدود: این رایج ترین شرکت در لهستان است. مسئولیت سهامداران محدود به سهم آن ها از سرمایه است.
 • شرکت سهامی: شخص حقوقی با شخصیت حقوقی مجزا از سهامداران خود. این امن ترین راه برای انجام تجارت برای سهامداران است، زیرا آن ها مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند، آن ها فقط ریسکی تا ارزش سهام ارائه شده متحمل می شوند.

کارت آبی اتحادیه اروپا

به عنوان یک تبعه غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که به عنوان یک کارمند بسیار ماهر کار می کند، اگر حقوق ماهانه شما حداقل ۶۸۷۷٫۵۵ PLN باشد، واجد شرایط دریافت این مجوز خواهید بود.

برای دریافت این اجازه اقامت:

 • قرارداد کار/قرارداد اولیه حداقل یک ساله را امضا کنید
 • دارای مدرک تحصیلی عالی
 • بیمه درمانی داشته باشید

مدت اعتبار این مجوز ۳ ماه بیشتر از مدت کار مشخص شده در قرارداد یا در یک پیشنهاد شغلی الزام آور است، اما بیش از ۳ سال نیست. با این مجوز، بدون نیاز به دریافت ویزای کاری دیگر لهستان، اجازه عبور از مرزهای متعدد را خواهید داشت.

 

 

کارت اقامت دائم

اگر حداقل ۵ سال بدون وقفه به طور قانونی در لهستان زندگی کرده باشید، واجد شرایط دریافت کارت اقامت دائم خواهید بود. اقامت بدون وقفه به این معنی است که شما برای مدتی بیش از ۶ ماه کشور را ترک نکرده اید و تمام وقفه ها در یک دوره معین در مجموع از ۱۰ ماه تجاوز نمی کند.

داشتن اجازه اقامت دائم معتبر در لهستان به آنها اجازه کار در خارج از کشور را نمی دهد. با این مجوز شما مجاز به سفر به عنوان توریست به سایر کشورهای شینگن تا ۹۰ روز در هر نیم سال هستید.

این مجوز به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

تابعیت طبیعی

اگر به طور قانونی به مدت ۳ سال بدون وقفه در این کشور اقامت داشته اید و به زبان لهستانی مسلط هستید، می توانید برای شهروندی لهستان درخواست دهید. اگر به این زبان مسلط نیستید، پس از ۱۰ سال بدون وقفه در لهستان زندگی قانونی داشته باشید، واجد شرایط درخواست خواهید بود.

قوانین مربوط به داشتن بیش از یک شهروندی ممکن است بسته به شهروندی اول شما متفاوت باشد، بنابراین اگر تابعیت فعلی شما اجازه تابعیت مضاعف را می دهد، لازم نیست برای شهروندی لهستان از آن صرف نظر کنید.

پاسپورت لهستانی به شما امکان سفر بدون ویزا به ایالات متحده و آزادی رفت و آمد در اتحادیه اروپا را می دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
موسسه مهاجرتی بین المللی پهنه بیکران علم